Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 16:45 Bu haber 2181 kez okundu
 
GÖLCÜK BELEDİYESİ İLK MECLİSİNİ YAPTI
31 Mart Yerel seçimleri sonrasında oluşan Cumhur İttifakı'nın ve Millet İttifakı'nın oluşturduğu, 30 kişilik Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri, 2019-2024 döneminin ilk belediye meclis toplantısını, Başkan Av. Ali Yıldırım Sezer Başkanlığında meclis toplantısında gerçekleştirdi. Gölcük Belediyesi Nisan Ayı Meclis toplantısında ilk olarak, Başkanlık Divanı Seçimi, Komisyon Seçimleri ve diğer komisyon ve encümen üyeliği seçimleri yapıldı. Komisyon seçimleri oy çokluğu ile kabul edildi.
Gölcük Haberi
GÖLCÜK BELEDİYESİ İLK MECLİSİNİ YAPTI

31 Mart Yerel seçimleri sonrasında oluşan Cumhur İttifakı'nın ve Millet İttifakı'nın oluşturduğu, 30 kişilik Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri, 2019-2024 döneminin ilk belediye meclis toplantısını, Başkan Av. Ali Yıldırım Sezer Başkanlığında meclis toplantısında gerçekleştirdi. 

TARİHİ GÜN
Gölcük Belediyesi'nin yeni  belediye başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, 5 yıl sürecek olan aylık meclis toplantılarının ilkine başkanlık etti. Bu tarihi toplantıya meclis üyeleri dışında, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, CHP İlçe Başkanı Fifret Gürel, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve partililer katıldı. 
İLK MECLİS HEYECANI
Belediye Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Cumhur ve Millet İttifakı'nın 30 Belediye Meclisi eksiksiz olarak katılırken, yeni Başkan Sezer'in heyecanı yüzünden okunuyordu. Yeni dönemin ilk meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Başkan Sezer'in Başkanlık Ettiği toplantıda Katiplikleri AK Partili Baki Özdemir ve Ömer Burak Barış yaptı. 

BAŞKANLIK DİVANI SEÇİMİ
Gölcük Belediyesi Nisan Ayı Meclis toplantısında ilk olarak, Başkanlık Divanı Seçimi, Komisyon Seçimleri ve diğer komisyon ve encümen üyeliği seçimleri yapıldı. Ayrıca, 2018 Mali Yılı Denetim Raporu bilgilendirilmesi ile 2018 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. İlk olrak yapılan Başkanlık Divanı seçiminde 1. Katipliğe AK Partili Baki Özdemir, 2. Katipliğe CHP'li Güney Yılmaz Oy Çokluğu ile seçildiler. Bu oylamanın ardından, 2. Katip Ömer Burak Barış, yerini Güney Yılmaz'a teslim etti. 

BİRİNCİ BAŞKAN VEKİLİ ÖZDEMİR  
Daha sonra gizli oyla yapılan Gölcük Beldiye Başkan Vekilliği seçimleri sonrasında, Birinci Başkan Vekili olarak Kadir Özdemir seçilirken, 2. Belediye Başkan Vekili olarak da Fikret Ormancıoğlu oy çokluğu ile seçildiler. 

KOMİSYON SEÇİMLERİ OY ÇOKLUĞU İLE 
Daha sonra Ak Partili Kadir Özdemir ve CHP'li Özgür Yılmaz'ın verdiği önerge ile Plan Bütçe, İmar Komisyonu ve Çeşitli İşler Komisyonlarına şu  isimler yapılan oylama sonunda oy çokluğu ile seçildiler. 

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU 
1- Berna Abiş (AK Parti) 
2- Muhammet Turan (AK Parti) 
3- Ertuğrul Eren (AK Parti)
4- Pınar Naak (CHP)
5- Mehmet uzuner (CHP)

İMAR KOMİSYONU
1- Sedat Kul (AK Parti) 
2- Oğuz Çelebi (AK Parti) 
3- Mehmet Olhan (AK Parti) 
4- Gülcan Güç Denizci (CHP)
5- Özgür Yılmaz (CHP)

ÇEŞİTLİ İŞLER KOMİSYONU
1- Mustafa Alkan (AK Parti)
2- Recep Başkut (AK Parti)
3- Kürşat Çakıroğlu (MHP)
5- Türkan Çimen (CHP)
6- Hüseyin Köroğlu (CHP)

MARMARA BELEDİLER BİRLİĞİ 
Asil: İbrahim Kılıç (AKParti)
Yedek Fikret Ormancıoğlu (AK Parti)

SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ
Asil: Kadir Özdemir ve Şevket Kaba (AK Parti)
Yedek: Oğuz Çelebi ve Murat Eker (AK Parti)

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ
Asil: Savaş Toprak (MHP)
Yedek: Kürşat Çakıroğlu (MHP) 

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ
Asil: Recep Başkut (AK Parti)
Yedek: Sayime Yelken (AK Parti)

GÖLCÜK TERMAL TURİZM BİRLİĞİ
Asil: Murat Eker, Baki Özdemir ve İbrahim Uzuner (AK Parti)
Yedek: Ertuğrul Eren ve İbrahim Kılıç (AK Parti)

JEOTERMAL KAYNAKLI BELEDİYELER BİRLİĞİ
Asil: Ertuğrul Eren (AK Parti)
Yedek: İbrahim Kılıç (AK Parti)

ENCÜMEN ÜYELERİ
1- Şevket Kaba (AK Parti)
2- Sayime Yelken (AK Parti)
3- Kürşat Çakıroğlu (MHP) 
NOT: Bu üyelerin tümü Cumhur İttifakının oyları ile oy çokluğu ile seçildi. 

RAPORLAR OY ÇOKLUĞU KABUL EDİLDİ
Komisyon seçimleri sonrasında, gündemin 9'uncu maddesi olan, 2018 Yılı Denetim Raporunu Berna Abiş okudu. Abiş'in okuduğu rapor, Oy Çokluğu ile kabul edildi. 
Gündemin 10. Maddesi olan 2018 Yılı Faaliyet raporunu ise 1. Başkan Vekili Kadir Özdemir okudu. Faaliyet raporu da, oy çokluğu ile kabul edilirken, Millet İttifakı Meclis üyeleri bu 2 rapora da red oyu verdi. 

SAĞLIKLI KENT BİLİNCİ GENİŞLETİLECEK
Gündem de olmayan, ancak Kadir Özemir ve Berna Abiş imzalı önerge ile gündeme 11. madde olarak alına, Gölcük Belediyesi 2005 yılı Haziran ayında, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğine üye olmuş ve yine aynı yıl DSÖ Avrupa Sağlıklı Kentler Ağına üye olarak kabul edilmiş, projenin 4'üncü, 5'inci ve 6'ıncı Fazlarında da üyeliğini sürdürmüştür. Bu organizasyon üyesi olmak, Gölcük'e Kent Sağlık Konusundaki Bilincini geliştirecek yeni bir yaklaşım sağlayacaktır. 7'inci Fazla DSÖ Sağlıklı Kentler Ağının Modern Belediyecilik hizmetlerimize yön vermesi ve diğer kentlkerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmayı umuyoruz. Bu nedenle, DSÖ  Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı, 7'inci Fazına üyelik başvurusunun yapılması hususu, meclis üyelerinin oyları ile oy birliği ile kabul edildi. 
Son olarak, Gölcük Belediyesi'nin Mayıs Ayı Meclis tıoplantısının 2 Mayıs Perşembe günü saat 14.30 da yapılması oy birliği ile kabul edilerek, Nisan Ayı Meclis Toplantısı sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK, BELEDİYESİ, İLK, MECLİSİNİ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı