yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 11:30
 
GÖLCÜK BELEDİYESİ KOSOVA GİLAN EL SANATALARI PANAYIRINA KATILDI
Kosava’nın Gilan kentinde 26-27-28 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Gilan El Sanatları Panayırına davet edilen Gölcük Belediyesi burada bir stant kurarak el sanatlarını tanıttı. Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Prişev, Kosova gibi ülkelerin de katılımıyla gerçekleştirilen uluslararası el sanatları festivalinde Türkiye‘yi temsilen Gölcük Belediyesi ’de yerini aldı.
Kültür Haberi
GÖLCÜK BELEDİYESİ KOSOVA GİLAN EL SANATALARI PANAYIRINA KATILDI

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi El Sanatları eğitmenlerinden Naz Camkıran ve Deniz Ediz’in yer aldığı festivalde Türkiye’nin standına büyük ilgi gösterildi. 50 stand ve 100 den fazla katılımcıyla gerçekleştirilen festivalde 3 gün boyunca açık kalan stant da Türkiye’den yöresel el sanatları ürünlerin tanıtımı yapıldı.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Gölcük Belediyesi standı Kosova’nın ileri gelenlerinin de gözbebeği oldu. Gilan Belediye Başkanı Lutfı Haziri’ye Gölcük Belediyesi adına hediye takdimini Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi El Sanat eğitmeni Naz Camkıran ve Deniz Ediz gerçekleştirdi. Gilan Belediye Başkanı  Lutfi Haziri  Gilan El sanatları panayırında Türkiye’den katılım olmasından mutlu olduklarını dile getirerek, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’ e teşekkürlerini iletti. Kosova’dan Gilan ile Türkiye’den Gölcük arasında kurulan köprülerin kardeş şehir olma yolunda atılan ilk adımlar olarak gördüğünü ifade ederek, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ağırlamaktan gurur duyacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK, BELEDİYESİ, KOSOVA, GİLAN, EL, SANATALARI, PANAYIRINA, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı