banner753
Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 16:21
 
GÖLCÜK’DE 350 KİŞİYE COVİD-19 ANTİKOR TESTİ YAPILDI
İlçe sağlık müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen antikor testi dün itibarı ile sonlandırıldı. Antikor testine yüzde 85 katılım sağlanırken ve testle ilgili kısa bir açıklama yapan ilçe sağlık Müdürü Yusuf Çullular “ Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilçemizde 399 aileye Antikor testini yapmak için Gölcük Mahallelerinde ekiplerimiz yaklaşık bir haftadır antikor test çalışması yapılıyor. Bu güne kadar yüzde 85 i katılım sağladı” dedi.
Sağlık Haberi
GÖLCÜK’DE 350 KİŞİYE COVİD-19 ANTİKOR TESTİ YAPILDI

Yaklaşık bir haftadan beri ilçe sağlık müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen antikor testi son aşamasında yüzde 85 katılım oldu.

İlçe sağlık müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen antikor testi dün itibarı ile sonlandırıldı. Antikor testine yüzde 85 katılım sağlanırken ve testle ilgili kısa bir açıklama yapan ilçe sağlık Müdürü Yusuf Çullular; “  Tüm Dünyada olduğu gibi ilçemizde de etkisini gösteren KORONA virüsle amirlerimiz ile birlikte tüm sağlık çalışanlarımız büyüm özveri içerisinde çalışmalarımızı sürdürdük. Halende bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 

VATANDAŞ YAPTIRMAK İSTEMEDİ
Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilçemizde 399 aileye Antikor testini yapmak için Gölcük Mahallelerinde ekiplerimiz yaklaşık bir haftadır antikor test çalışması yapılıyor. Bu güne kadar yüzde 85 i katılım sağladı. Bunun nedeni ise vatandaş istemezse bu testi yapamayız. Vatandaşın böyle bir hakkı var. Tabi ki ilk günlerde antikor testi yapılmasında büyük zorluklar yaşadık. Çünkü vatandaşların haberi olmayınca yaptırmak istemiyor. Burada muhtarlarımız devreye girerek halkımızı bilgilendirince yaşanan sıkıntı ortadan kalktı. Şu ana kadar 350 aileden test aldık. Bu son günde yapılacak olan çalışmalarda toplam sayı ortaya çıkacak. Antikor testi hem kan alma hem de ağızdan sürtünme alındı” şekline bilgi verdi.

Fahri Haner     

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK’DE, 350, KİŞİYE, COVİD-19, ANTİKOR, TESTİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı