Haber Detayı
26 Ocak 2016 - Salı 18:05
 
GÖLCÜK POLİSİNİN BAŞARI ORANI YÜKSELDİ !
Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumakla görevli olan, Gölcük İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2015 yılında yaptığı başarılı çalışmalar ile adeta suçlulara göz açtırmıyor.
Gölcük Haberi
GÖLCÜK POLİSİNİN BAŞARI ORANI YÜKSELDİ !

Suçluların ve art niyetli kişilerin kabusu olan, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başarılı çalışmaları ile takdiri hak ediyor. İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, gazetemize yaptığı açıklamada, 2014 yılındaki başarı oranını yüzde 81’den, yüzde 83’e çıkardıklarını söyledi

 

2014 Yılının Ağustos ayında, ilçemizde, Gölcük Emniyet Müdürü olarak görev yapmaya başlayan, Mustafa Faruk Keskin, yaptığı başarılı çalışmalar ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün başarı çıtasını oldukça yükseltti. Bu anlamda, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, gazetemize yaptığı açıklamada, 2014 yılındaki başarı oranını ile 2015 yılı başarı oranlarındaki çarpıcı rakamlar hakkında, ilginç açılamalarda bulundu. Müdür Keskin, bunun en belirgin örneğini, 2014 yılında yüzde 81’olan başarı oranını, 2015 yılında yüzde 83’e çıkardıklarını söyledi. 2014 yılında, 4800 olan suç 500 azaltarak, 4300’e düşürdüklerinin altını çizen Müdür Keskin, “Şuana da 25-30 eksik personelle çalışmamıza rağmen, mevcut 228 personelin özverili çalışmaları ile gerçekten başarılı işlere imza atıyoruz. Ben bu anlamda tüm personelime, çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

Müdür Keskin, açıklamasının bu bölümünde Mal Varlığına Karşı İşlenen Suçlar, yani Hırsızlık olayları hakkında bilgiler vererek, şunları söyledi: “İlçemizde Mal Varlığına Karşı İşlenen Suçlar konusunda, oldukça önemli adımlar attık. 2104 yılında Yüzde 48 olan hırsızlık olaylarını, polisimizin başarılı çalışmaları ile yüzde 41’e indirdik ki, bu bana göre oldukça yüksek bir oran, Hırsızlar ev genelde ev soygununda, Gölcük’ü, işyeri soygununda ise Değirmendere’yi tercik ediyorlar. İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak, ekiplerimiz günde 7’si sabit, 6’sı seyyar olmak üzere, toplam 13 uygulama gerçekleştiriyoruz. Buda suçluları caydırma yolunda önemli bir etken diye düşünüyorum.”

 

Topluma Karşı İşlenen Suçlar hakkında, çarpıcı açıklamalarda bulunan Müdür Keskin, “Özellikle geçen yıl yaşanan Ford eylemi olaylarında sınıfı geçtik diyebilirim. Bunu ben söylemiyorum, Ford yetkililerinden ve kendi camiamdan bu övgüyü aldık. 2014 yılında Gölcük’te 4 cinayet olayı yaşanırken, 2015 yılında 1 cinayet vakasıyla karşılaştık. Olay Yeri İnceleme Ekiplerimiz 130 olayı aydınlattılar. 2014 yılında trafikten 800 araç men edilirken, 2015 yılında bu sayı 1847’e çıktı. Yani Topluma Karşı İşlenen Suçlarda, Yüzde 83’lük oranı Yüzde 95’e çıkardık. Bu arada, İlçe Emniyet Müdürlüğü binamızı yeniledik, Polis Merkezi Amirliği Binamız ile Değirmendere Polis Merkezimizi yeniledik. Bunlar kolay olmadı” dedi.

 

Gölcük İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bu başarıdaki en büyük pay sahiplerinin Yunus ekipleri ve MOBESE kameraları olduğun altını çizen İlçe Emniyet Müdürü Keskin, konuşmasına şu şekilde son verdi: “Gerçekten Yunus Ekipleri ve MOBESE Merkezimizin bu başarıdaki payını inkar edemem. Özellikle Yunus ekipleri, sahil bantlarında attıkları devriyeler ile uyuşturucu kullanımı ve alkol kullanımın önüne geçtiler. Zaten polisin öncelikli görevi, önleyici hizmettir. İlçemize kurulan MOBESE Kameraları ile Gölcül Polis Merkezi Amirliği’nde hizmet veren MOBESE Merkezi, suçluları yakalamada ve teşhis etmek de, bizim en büyük yardımcımız. MOBESE kameraları ile suçluları yakalama imkanımız daha da hızlanıyor. Zaman zaman işyerlerinin güvenlik kameralarından da yararlanıyoruz. Gerçekten Yunuz Ekipleri ve MOBESELER, başarımıza çok büyük katkılar sağladılar. Amacımız Gölcük’ü ve Gölcük halkının can ve mal güvenliğini sağlamak. Bunun için ben ve ekibim büyük bir özveriyle çalışarak, suç oranlarını en aza indirgemeye çalışıyoruz.”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK, POLİSİNİN, BAŞARI, ORANI, YÜKSELDİ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı