Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 16:43
 
GÖLCÜK’TEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ELİ UZANDI
24 Ocakta Malatya ve Elazığ'da meydana gelen depremde 41 kişi hayatını kaybetti. binlerce insan yaralandı. Çok sayıda vatandaşların evi yıkıldı. Deprem bölgesinde yaraların sarılması için ülkemizin dört bir yanından yardımlar yapılmaya başlayarak ve halen yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük Kaymakamlığı deprem Bölgesine gıda yardım kolilerini Malatya ve Elazığ’a gönderdi.
Yaşam Haberi
GÖLCÜK’TEN DEPREM BÖLGESİNE  YARDIM ELİ UZANDI

Kocaeli İl AFAD Müdürlüğü doğrultusunda 
Gölcük Kaymakamamı Cengiz Karabulut’un  Kurduğu yardım komitesi tarafından toplanan 179 gıda kolisi  Malatya ve Elazığ’daki depremzedelere gönderildi.

KOLİLER YOLA ÇIKTI
24 Ocakta Malatya ve Elazığ'da meydana gelen depremde 41 kişi hayatını kaybetti. binlerce insan yaralandı. Çok sayıda vatandaşların evi yıkıldı. Deprem bölgesinde yaraların sarılması için ülkemizin dört bir yanından yardımlar yapılmaya başlayarak ve halen yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük Kaymakamlığı deprem Bölgesine gıda yardı mı yapılması için kaymakamlık bünyesinde yardım komitesi kuruldu. 
Yardım komitesi Komite Başkan Gölcük Kaymakamı Yazı İşleri müdürü Lütfü Yılmaz, Komite üyeleri, Gölcük Belediye başkan yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Gölcük Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Zehra Kahraman ve Kızılay Gölcük Şube Başkanı Orhan Barış toplam 6 kişilik komite deprem bölgesine yardım toplamak için çalışmalar başlatıldı. Yapılan bu çalışmalar sonucunda kısa bir süre içerisinde Gölcük'te toplam 179 gıda kolisini toplayarak bu gün Kaymakamlık binasının önünde büyük kamyona yüklediler. Kamyona yüklenen gıda yardımı deprem bölgesine hareket için yola çıktı.
Fahri Haner  

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK’TEN, DEPREM, BÖLGESİNE, , YARDIM, ELİ, UZANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı