Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 15:43
 
GÖLCÜK’TEN VAN’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
Gölcük Barbaros Hayretin İlkokulu ana sınıfı öğrencileri tarafından Van Gevaş İlçesi 9. Ağaç ilkokulu ana sınıfına destek amaçlı kırtasiye ve oyuncaklar gönderdiler.
Eğitim Haberi
GÖLCÜK’TEN VAN’A  KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Değerler eğitimi projesi kapsamında okullarda yapılan etkinliklerde ülkemizin Doğu Anadolu ve Güney doğu Anadolu bölgelerinde eğitim gören öğrencilere yardım amaçlı olarak okullar arası yardım etkinliği yapılıyor. Bu kapsamda Gölcük Barbaros Hayretin İlkokulu anasınıfı D-E-F öğrencileri öğretmenleri Aysel Akkoca nezaretinde topladıkları oyuncak ve kırtasiyeleri koli halinde Van Gevaş İlçesi 9. Ağaç ilkokulu ana sınıfına destek amaçlı gönderdiler. 

ÖĞETMENLER ARASI KURULAN DOSTLUK KÖPRÜSÜ
Okul Müdürü Uğur Okkirman; “öncelikle bu duyarlılıktan dolayı minik kalpli öğrencilerime teşekkür ederim. Okulumuzda Değerler Eğitimi Projesi kapsamında birçok etkinlikler düzenliyoruz. Van ilimizden öğretmenler arasında bir iletişim sağlandı. Bu iletişimde oyuncak ve kırtasiye yardımına ihtiyacı olan Van'ın Gevaş ilçesi 9. Ağaç İlkokulu anasınıfına yardım etmesini dile getirdiler. Bu kapsamda bu haftaki etkinliğimiz için Değerler Eğitimi Projemizin devamında bu anaokulumuza kırtasiye ve oyuncak yardımı yapılması için okulumuzun anasınıfında kampanya başlatıldı.
Minik kalpli öğrencilerimiz kendileri ne ait fazla olan oyuncaklarını ve kendi biriktirdikleri harçlıklarıyla kırtasiye malzemelerini aldılar. Anasınıfı öğretmenimiz Aysel Akkoca nezaretinde alınan kırtasiye ve oyuncaklar kolilere konularak Van'ın Gevaş İlçesi 9. Ağaç ilkokulu anasınıfı gönderdik. Burada asıl amacımız değerimiz olan minik kalpli öğrencilerimiz yardımlaşmayı, paylaşmayı bu yaşta öğrenmeleri ve küçücük beyinlerine şimdiden kazımalıdır ki, önümüzdeki yıllarda yardımlaşmayı ve paylaşmayı unutmamalılar. Bundan dolayı Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında sevgi, paylaşmayı ve yardımlaşma temasını uygulamış olduk. Okul etkinlik projelerimiz devam ediyor.
Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK’TEN, VAN’A, , KARDEŞLİK, KÖPRÜSÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı