İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TERSANE 290 İŞÇİ ALACAK
TERSANE 290 İŞÇİ ALACAK
Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 17:19
 
GÖLCÜK ÜÇ ÇOCUĞA SAHİP ÇIKTI
Yeni Gölcük Gazetesinin sayfalarından duyurduğu üç kardeşin dramına Kaymakamlık, Belediye ve Vatandaşlar duyarsız kalmadı. Üç kardeşe Gölcük sahip çıktı
Yaşam Haberi
GÖLCÜK ÜÇ ÇOCUĞA SAHİP ÇIKTI

Anne ve babasının ölümlerinde sonra gidecek ve bakacak kimseleri olmayan üç kardeşin dramını gazetemizde duyurduktan sonra Kaymakamlık harekete geçti. Üç kardeşe Devlet Sahip çıktı.


ÜÇ KRDEŞİN DRAMI

4,5 ve 6 yaşında 3 Erkek kardeş önce babalarını kaybettikten sonra Anneleri ile birlikte hayatta kalmanın yaşam mücadelesini verirken bir sabah uyandıklarında anneleri de gece geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti. Üç kardeş bakacak kimseleri olmadığı için Anneanneleri ile yaşamaya başlamıştı. Anneannelerinin maddi imkanı olmadığı için çocukların neredeyse yatacak yatakları bile yoktu. Üç kardeşin hayatta kalma mücadelesini gazetemizde yayınladıktan sonra hayır severler yardıma koştu.


DEVLET ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKTI
Bu Çocuklara sahip çıkalım haberimizden sonra Kaymakam Mustafa Altıntaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına verdiği talimat ile çocukların tüm ihtiyaçları karşılandı. Aynı zamanda Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocukların daha iyi yaşaması için Maaş bağlamak için işlemlere başladı. Kayamakm Altıntaş “Haberiniz üzerine ekiplerimiz çalışmalara başladı. Aileye daha öncede yardım etmişiz. Çocuklar bundan sonra daha rahat yaşayacaklar. Hebrin üzerine bir çok hayırsever Kaymakamlığımızı aileye yardım etmek için aradı. Yeni Gölcük Gazetesine duyarlılığı için teşekkür ediyorum”dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK, ÜÇ, ÇOCUĞA, SAHİP, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı