yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 17:45
 
GÖLCÜK ULUSLARARASI ETKİNLİKLER KONUSUNDA SÖZ SAHİBİ OLACAK
Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleşen “3.Uluslararası Gölcük Uygulamalı Kuyumculuk ve Takı Tasarım Sempozyumu” üçüncü gününde Değirmendere Sanat Evi'nde yapılan kapanış sergisi ile tamamlandı.
Sanat Haberi
GÖLCÜK ULUSLARARASI ETKİNLİKLER  KONUSUNDA SÖZ SAHİBİ OLACAK

17-19 Nisan tarihleri arasında Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleşen sempozyum açılan takı tasarım sergisi ile sonlandırıldı. Sergiye Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. A. Poyraz Gürson, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral’ın yanı sıra gün boyu tasarımlarıyla öğrencilerle bir araya gelen sanatçılar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

SEMPOZYUM ÇOK VERİMLİ GEÇTİ

Üç gün süren sempozyumun kapanış sergisinde ilk olarak söz alan Yrd. Doç. Dr. Mine Can, katılımcılara teşekkürlerini iletti. " Sempozyumumuz bu yıl uluslararası düzeyde yapıldığı için çok verimli geçti. 6 sanatçımızın eseri var. Bir de projenin içinde yeni bir proje ürettik Gölcük Değirmendere Yalı Mahallesi yapılandırma projesi içerisinde yapılan evlerin, rölyef  baskısını bir anı parası olarak bastık. Bu sempozyumumuzun içerisinde dediğim gibi ekstra proje olarak yer aldı. Bir yüzünde de Kocaeli Üniversitesi ve sempozyumumuzun simgesi var. Bir yüzünde de Yalı Mahallesinin rölyef kabartması bulunuyor. Bir haftada sanatseverleri ile buluşacak” dedi.

GÖLCÜK ULUSLARARASI ETKİNLİKLER KONUSUNDA SÖZ SAHİBİ OLACAK

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ise “Takı tasarım ve kuyumculuk sempozyumu, kent konseyinin, belediyemizin ve Meslek Yüksek Okulumuzun birlikte yaptıkları bir etkinlik. Bu sempozyum da hem öğrencilerimiz hem belediyemiz hem de Meslek Yüksek Okulumuz belli bir tecrübe kazanıyor. Uluslararası alandaki çalışmalarda birçok kuruluşla ortak çalışıyorlar ve bu ortak çalışma çocuklarımızın bilgilerini, becerilerini arttırıyor. Belediyemize tanıtım için imkan sağlıyor. Şuan da Belediyemiz, Meslek Yüksek Okulumuz ve sempozyuma iştirak eden kişiler Gölcük’ün konumunu, Gölcük’ün bu konuda iddiasını görüyorlar. Umuyorum gelecekte daha güzel şeyler sergilenecek, daha güzel üretimler yapılacak. Gölcük İlçemiz takı tasarım konusunda ve uluslararası etkinlikler konusunda söz sahibi olacak. Gölcük farklı, bu farkta tüm arkadaşlarımızın ortak çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Üniversitemiz, vatandaşlarımız ve sanatçılarımız destek veriyor ve Gölcük, bölge de, uluslararası alanda tanınıyor. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Destekleyen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel etkinliklerde Gölcük de buluşacağız” dedi.

 

TAKI TASARIM VE KUYUMCULUK SEMPOZYUMUMUZ BAŞARIYLA SONUÇLANDI

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş konuşmasında “Gölcük Belediyesi olarak Kocaeli Üniversitemiz ve Kent Konseyimizle birlikte müştereken tertip ettiğimiz Takı Tasarım ve Kuyumculuk Sempozyumumuz başarıyla sonuçlandı. Bu yıl üçüncü yılımız ama uluslararası düzeyde ilk sempozyumumuzdu. Gerçekten beklentilerimin de üstünde kabul gördü. Hem yurt dışından gelen sanatçılarımız hem de yurt içinden gelen sanatçılarımız gerçekten birbirinden güzel mükemmel eserleri sergilediler ve kamuoyuna sundular. Ben bu vesileyle Gölcük Belediye Başkanı olarak belediyemizle birlikte üniversitemize, kent konseyimize teşekkür ediyorum. Proje yürütücümüz Mine Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu’na ve öğretim görevlilerine çok teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimize desteklerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. Sonuçta birlikte senkronize içinde sempozyumu başarıyla bitirmiş olup Gölcük Belediye Başkanı olarak bu memnuniyeti ve mutluluğumu bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

GÖLCÜĞÜMÜZE ULUSLARARASI DÜZEYDE BİR SEMPOZYUM DAHA KAZANDIRDIK

Söz alan Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, " Gölcük Vizyon 2023 kapsamında bir projeyi daha tamamladık. Gölcüğümüze uluslararası düzeyde bir sempozyum daha kazandırdık. İlk ikisi ulusaldı. Bu yıl ki uluslararası bir sempozyum oldu. Gerçekten Gölcük’ün sanatsal hayatını canlandırması, kentte estetik algıyı arttırması açısından çok önemli bir proje olarak görüyoruz. Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Kent Konseyi’nin iş birliği ile yürütülen bir proje. Üniversitemizde sadece not verilen bir kuruluş değil, yapılan projelerle Gölcüğümüzün geleceğini şekillendiren bir kurum. Üniversitemizin, bilgisinin ışığını sadece bu projeyle değil birçok projeyle görüyoruz, Kocaeli Üniversitemize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Kapanış sergisi sonunda sempozyuma katılan sanatçılara protokol tarafından sertifikaları takdim edildi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK, ULUSLARARASI, ETKİNLİKLER, , KONUSUNDA, SÖZ, SAHİBİ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı