Haber Detayı
29 Temmuz 2013 - Pazartesi 00:40
 
Gölcük Eğitim Kenti Olacak
Siyaset Haberi
Gölcük Eğitim Kenti Olacak

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı ramazan ayında dur durak bilmeden köy ve mahalle ziyaretlerini tam gaz sürdürüyor. Partinin ağırbaşlı karakteri olan ilçe başkanı Sedat Yücel, orucu her akşam ziyaret ettiği bir ailenin sofrasında açarken akabinde vatandaşlarla buluşuyor. İlçe başkanı bu ziyaretlerinde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve parti yöneticileride yalnız bırakmazken programlara zaman zaman milletvekilleri de eşlik ediyor. Teşkilat önceki akşam Hisarey’nde ziyaretlerini devam ettirirken, partililere TBMM’nin en çalışkan isimlerinden biri olan vekil Fikri Işık eşlik etti.

MODERN OKULLAR OLACAK

Ankara’daki yoğun programının ardından ilçemize gelen milletvekili Işık, sepeti dolu gelerek Gölcüklülere müjdeli bir de haber verdi. Işık, ayağının tozu ile verdiği müjdesinde yıllardır akibeti belirlenemeyen kalıcı iş merkezlerinin eğitim yuvalarına dönüştürüleceğini söyledi. Yapılan protokol ile Asrın Felaketi sonrasında inşa edilen kalıcı iş merkezleri Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi. Bu yapılar artık harabe görünümlerinden çıkarak, birçok öğrencinin eğitim alabildiği modern okullara dönüştürülecek. AK Partili milletvekili müjdeyi ilk olarak Hisareyn’li vatandaşlarla paylaştı.

EĞİTİM KENTİ GÖLCÜK OLACAK

Işık, ilçemizin eğitim alanında önde gelen bir yer olduğunun da altını çizmeyi ihmal etmedi. Gölcük’ün eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Işık, “Kalıcı iş merkezleri duruma göre gerek okul gerekse yurt olarak değerlendirilecek. Gölcük eğitim alanında yatırımın oldukça yüksek olduğu bir ilçe. Bu durum bizleri mutlu ediyor. Birçok yeni okulun kazandırıldığı bu ilçemiz eğitim kenti olacak. İlçenin geleceği adına sevindirici gelişmeler. Prestjli bir eğitim bölgesi denildiğinde akla gelen bir yer olarak hafızlara kazınacak ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı