Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 11:04
 
GÖLMEK KURSLARINDA BİR İLK
Gölcük Meslek Edindirme Kursları ( GÖLMEK) kapsamında bir ilk gerçekleşirken, 10-15 yaş arası çocuklar için pasta kursu açıldı. 60 kursiyerin eğitim alacağı kurs 6 hafta sürecek.
Eğitim Haberi
GÖLMEK KURSLARINDA BİR İLK

Gölcük Meslek Edindirme Kursları ( GÖLMEK) kapsamında bir ilk yaşanıyor. İhsaniye Sosyal Merkezi’nde Yaz Kursları kapsamında 10-15 yaş çocuklarımız için Pasta Kursu açıldı.

PASTA USTASI OLACAKLAR

Gelen yoğun taleplerin değerlendirilmesi sonrasında Emine Demir’in usta öğreticiliğinde açılan 6 hafta sürecek pasta kursuna, 4 grupta, 60 çocuk katıldı. Çocuklar kurs boyunca pasta ustası olmak için bilgi alacak ve şeker hamurlu kurabiye, cup kek, cake pop, porsiyon pasta, tatlı ve tuzlu kurabiye, simit yapmayı öğrenecekler.   

60 ÇOCUK EĞİTİM ALACAK

Kurs hakkında bilgi veren Usta Öğretici Emine Demir şunları söyledi: “Bu yıl bir ilki gerçekleştirerek yaz kursları kapsamında 10-15 yaş arası çocuklarımıza Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle pasta kursu açtık. Çok büyük ilgi oldu. 6 hafta sürecek kursta, 15’lerli gruplarda 4 sınıf açtık. Kurs boyunca kızlarımız hamur işlerinde usta el olacaklar. Bizlere bu imkanı veren Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’e çok teşekkür ederiz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLMEK, KURSLARINDA, BİR, İLK,
Yorumlar
Haber Yazılımı