Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 15:55
 
Gözaltlarının Işıldama Zamanı Geldi! Göz Altı Işık Dolgusu
Gündem Haberi
Gözaltlarının Işıldama Zamanı Geldi! Göz Altı Işık Dolgusu

Çökmüş gözaltları ve göz altı morlukları kuşkusuz ki herkesi rahatsız eden bir estetik problemdir. Op. Dr. Mustafa Karataş ile göz altı ışık dolgusu sayesinde tüm bu problemlerden kurtulmak mümkün. İşte, detaylar!

Gözaltı Dolgusu Nedir?

 

      Dolgu malzemeleri, çeşitli içeriklerle hazırlanır ve bu dermal dolgu özel işlemlere maruz bırakılarak çapraz bağlarla revize edilerek, göz çevresine uyumlu hale getirilir. Böylelikle de göz çevresine uygun dolgu malzemeleri, göz çevresine uygun olarak yapılan estetik uygulama ile enjekte edilir ve göz altı ışık dolgusu böylelikle gerçekleşmiş olur.

Gözaltı Işık Dolgusu Yapılma Nedenleri

 

    Günlük yaşantımızda estetik önemli bir konuma gelmiştir ve insanlar cilt problemi olarak adlandırdıkları şeyler için estetik uygulamalarına başvurmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu da bu uygulamalardan birisidir. Bu uygulamaya başvurulma sebeplerinden bahsedecek olursak, hem kadınların hem de erkeklerin şikayetçi olduğu estetik problemlerden olan çökmüş gözaltı için uygulanmaktadır. Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu, özel olarak geliştirilmiştir ve sadece gözaltında meydana gelen çökme gibi probleme özel olarak üretilmiştir. Gözaltı torbalanmaları, çöküklükler ve morluklar, yapılan araştırmalara göre insanların hemen hemen yarısında vardır. Bu sorunların kaynaklarına bakacak olursak da genetik etkenler, alerjik reaksiyonlar, fazla alkollü içecek tüketimi, düzensiz ve sağlıksız beslenme, sigara kullanımı ve yeterli uyku almama gibi etkenler de bu problemleri arttıran faktörlerdendir.

    Göz çevresinde deri altında septum adı verilen bir yağ dokusu bulunur. Bu doğal bariyer görevi gören doku, gözün konumunu da korur ve zamanla hem yaş ilerlemesi hem de genetik faktörler sebebiyle genç görünüm üzerine gölge düşmesine neden olan değişimlere sebep olur. Gözaltında torba oluşumunun bir diğer nedeni de yaş ilerledikçe incelen gözaltı derisidir. Bu deri inceldikçe yağ dokusunu dışarıya doğru itmektedir. Genetik yapının çok etkilediği bu durum, genç kişilerde de görülebilmektedir. Genetik kaynaklı olarak ortaya çıkan bu problem, yaş ilerlemesi ile daha çok ortaya çıkmaktadır ve hatta yaş ilerledikçe kemik dokusunda meydana gelen kayıplar da bu problemi tetiklemektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da göz altında boşluk ve çökmeler meydana gelmektedir. Bu problemin adına bakıldığında ışık kelimesi görülür. Bunun sebebinin ise içeri çöken gözaltının ışığı aynı açıyla yansıtmayıp gölgeler oluşmasına sebep olmasıdır. Bu da zaman içinde morlukların daha derin oluşmasına ve daha koyu görüntü olmasına sebep olmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu ile İlgili Merak Edilen Her Şey

 

  • Gözaltı ışık dolgusunun dolgu malzemesi de diğer dolgularda olduğu gibi hyalüronik asittir. Diğer dolgulardan farkı ise, bu asidin bu uygulamada revize edilerek çapraz bağlarının değiştirilmesidir. Bu sebeple de homojen etki gösterir.
  • Işık dolgusu deri altına uygulanmaz ki yan etkilerin meydana çıkma riski ortadan kalksın. Bu dolgu türü de aslında bu yan etkilere karşı olarak yapılmıştır.
  • Işık dolgusu içerisinde protein var olduğundan anti-aging etkisi yaratır ve uygulandığı bölgede yaşlanmayı geciktirir, deriyi besler.
  • Gözaltı şikayeti olan her insan uygulamadan faydalanabilir, 18 yaş sınırı dışında herhangi bir engel yoktur.
  • Işık dolgusu, iğne yardımı ile deri altına enjekte edilir ve yavaşça gerçekleşen uygulamadır. Lokal anestezi maddesi de içerdiği için konfor olarak iyidir ancak yine de uygulamadan önce anestezi kremi sürmekte fayda vardır. İşlemden sonra ödem oluşumu meydana gelebilir ancak 1-2 gün içinde tamamen geçer.
  • Gözaltı ışık dolgusu tedavisi 8-12 ay kadar kalıcıdır. Bu süreçlerde tekrarlanmalıdır.

   Siz de gözaltınızdaki morluk, çöküklük vs. gibi problemlerden şikayetçiyseniz ve bunlardan kurtulmak için gözaltı ışık dolgusuna başvurabilirsiniz. https://www.drmustafakaratas.com/ web sitesini ziyaret ederek uygulama hakkında gerekli olan bütün detaylara ulaşabilirsiniz. Gözaltı ışık dolgusu uzmanı olan Dr. Mustafa Karataş ile iletişime geçebilir ve birçok detaya sahip olabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gözaltlarının, Işıldama, Zamanı, Geldi!, Göz, Altı, Işık, Dolgusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı