Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 11:37
 
GÜLSEREN DELİBAŞ İLE ATATÜRK’Ü KONUŞTULAR
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İl Halk Kütüphanesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliği kapsamında düzenlenen programda; Yazar Gülseren Delibaş öğrencilerle Atatürk'ü konuştu.
Kültür Haberi
GÜLSEREN DELİBAŞ İLE  ATATÜRK’Ü KONUŞTULAR

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafında 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında Sabancı Kültür Merkezi’nde Yazar Gülseren Delibaş’ın katılımıyla bir söyleyişi gerçekleşti.  Programa İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, kurum, okul müdürleri,  öğretmenler ve ilkokul öğrencileri katıldı.

ATATÜRK’ÜN ÖNEMİ

10 Kasım Atatürk’ü Anmak etkinlikleri kapsamında Sabancı Kültür Merkezi Küçük Salonda gerçekleşen programda Çocuk Kitapları Yazarı Emekli Edebiyat Öğretmeni Gülseren Delibaş öğrencilere Atatürk’ü anlattı. Daha önce yazdığı kitaplar hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerle iyi bir uyum yakalayan Yazar Delibaş,  Büyük Önderin hayatını âdete onların anlayabileceği bir dille anlatarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

SORULARA YANIT VERDİ

Soru ve cevaplar bölümünde öğrenciler Atatürk ile ilgili daha birçok şeyi öğrenme şansı yakaladı. Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’da Büyük önderin yaptıkları ve Cumhuriyetimiz için bu ülke insanları için ne kadar büyük bir lider olduğunu anlattı. Çocuklar bu açıklama ile merak ettikleri konulara da cevap buldu. Program kütüphanedeki Atatürk köşesinin ziyaretiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜLSEREN, DELİBAŞ, İLE, , ATATÜRK’Ü, KONUŞTULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı