Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 18:08
 
GÜLSUYU ‘’DEPREME BİLİNÇLİ OLALIM’’
17 Ağustos 1999 Depremi'nin 20. Yıl Dönümü sebebiyle Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi (AHEB) ile Müdürlüğümüz İşbirliğinde 12 Mart 2019'da İlçemizde ortaokul öğrencilerimize yönelik deprem eğitimi gerçekleştirmişti.
Gündem Haberi
GÜLSUYU ‘’DEPREME BİLİNÇLİ OLALIM’’

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, “Deprem Eğitiminde Müdürlüğümüz ile CEVA lojistik arasında gerçekleştirilen işbirliği Mayıs Ceva Türkiye Bülteninde yerini aldı. İlçemize Deprem Tırını getirerek desteğini esirgemeyen  Ceva Lojistiğe, bülteninde Müdürlüğümüze yer vererek bizleri onurlandırdığı için teşekkür ederizdedi.

DEPREM KONUSUNDA BİLİNÇLİ OLALIM
Gülsuyu, “Bu eğitimle ilgili olarak yoğun çalışma yaptı. Öncelikle Kandilli Rasathanesi’ne gittik. Ardından AFAD merkezlerini ziyaret ettik ve dedik ki 1-7 Mart Deprem Haftası. Bu deprem haftasında geleceğin büyüklerini bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak gerekiyor. Bunun yolunun nerede geçebileceğini düşündük ve sağ olsunlar Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi bizlere ‘Biz bu deprem tırını sizlere veririz’ dediler. Her gittiğimiz yerde, 20.yılını yaşadığımız depremin adı Gölcük Depremi. Her birimiz bir bireyimizi, bir canımızı verdik. Maddi ve can kayıplarımız oldu. Ne olursak olalım deprem konusunda bilinçli olalım. Çünkü deprem öldürmüyor, bina öldürüyor. İnanıyorum ki depremin 20.yılında güzel bir eğitimle biz bu tarihe imza attık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜLSUYU, ‘’DEPREME, BİLİNÇLİ, OLALIM’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı