Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 17:50
 
GÜREL ‘’CHP BAYRAĞINI DALGALANDIRAMADIK’’
Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Yönetimi, Gölcük Kongre Sarayı’nda Genişletilmiş İlçe Danışma Kurul Toplantısı’nı düzenledi. İlçe Başkanı Gürel “Hedefimiz, 2019’da yapılacak olan belediye seçimlerinde başarı elde edip CHP bayrağını başarıyla dalgalandırmaktı. Fakat bu seçimlerde yaşanan kayıp neticesinde siz değerli partililerimizin de amiyane tabirle eteklerindeki taşları dökebilmesi için böyle kapalı mekanda, aile içinde böyle bir çalışmanın başlangıcını yapmak istedik” dedi.
Siyaset Haberi
GÜREL ‘’CHP BAYRAĞINI DALGALANDIRAMADIK’’

Toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi, CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel ve yönetimi, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri ve yönetimi, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz ve yönetimi, CHP Gölcük Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katılım gösterdi. Toplantıda ilk olarak divan kurulu oluşturuldu. Divan kuruluna Bekir Yurdagül başkan olarak seçildi. Divan üyeliklerine ise Nehir Çetin, Ali Derya Tataroğlu, Ayşe Varank ve Aslı Nur Yeşilyurt seçildi. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu.

TOPLANTILAR ÖNEMLİ
Gerçekleştirilen toplantıda sözü alan CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, “Bildiğiniz üzere Danışma Kurulları, örgütlerimizin siyaset yapma sürecini değerlendirdikleri, görev yaptıkları bölgelerinde gelecek hedeflerini tartıştıkları ve iç muhasebelerini yaptıkları toplantılardır. Bu nedenle Gölcük ilçe örgütü olarak tüzük ve yönetmeliğimizde belirtilen sınırlar çerçevesinde yapılması gereken ‘İlçe Danışma Toplantısı’nı, siz kıymetli üyelerimizin de katkı sunması amacıyla ‘Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı’na çevirdik. Çünkü, danışma kurulu toplantılarının CHP örgütlerinde bir sinerji yarattığı, gerçekle basit bir şekilde normal bir salon toplantısı değil, aksine örgütlerin yol haritalarını belirlediği, eteklerindeki taşların döküldüğü, örgütlerin başarıya ulaşması için katılımcıların yapıcı eleştiriler ve öneriler sunduğu toplantılardır” dedi. 

PARTİ DIŞINDA KONUŞMALAR PARTİYE ZARAR VERİR
Sözlerine devam eden Başkan Gürel, “Bu akşam gerçekleştirdiğimiz toplantıyı bundan sonra da istisnasız bir şekilde yapmaya devam edeceğiz. Bu toplantılarda hem yol haritamızı belirleyecek hem de ülke gündemindeki kritik konularla ilgili ortak bir dil oluşturacağız. Bu bağlamda daha önce de vurgu yaptığım üzere danışma kurulları salon toplantısı değil, örgütlerimiz için stratejik öneme sahip örgütsel toplantılardır. Danışma kurullarının diğer bir amacı, partililerimizin parti içinde konuşması gereken konuları sokakta değil, parti içinde konuşmalarının sağlanmasıdır. Çünkü parti dışında, yani sokakta yapılan bu konuşmalar, birbirimizi hırpalamakla birlikle, partimize de büyük zarar sermektedir. Çünkü partililerimiz, bir Genel Başkanını, bir belediye başkanını veya yöneticilerini sokakta veya kahvede, il veya ilçe başkanını komşu ziyaretlerinde eleştirmekledir. Dolayısıyla ilçe örgütü olarak 2 Aralık 2017’de göreve geldiğimizde hedefimiz, 2019’da yapılacak olan belediye seçimlerinde başarı elde edip CHP bayrağını başarıyla dalgalandırmaktı. Fakat bu seçimlerde yaşanan kayıp neticesinde siz değerli partililerimizin de amiyane tabirle eteklerindeki taşları dökebilmesi için böyle kapalı mekanda, aile içinde böyle bir çalışmanın başlangıcını yapmak istedik” dedi. 

CHP BAYRAĞINI DALGALANDIRAMADIK
Başkan Gürel, konuşmasına devam ederek “Bu tip danışma kurullarında daha iyiyi, daha güzeli yapmak için yapıcı eleştiriyi doğal bir hale getirip eksiklerimizi, yanlışlarımızı bulup bir sonraki seçimlerde o hatalara düşmemek için bu ve benzeri toplantılara önem vereceğiz. Gönülden inanıyorum ki bu toplantılardan güzel fikirler, düşünceler çıkar ve bunlar bizlere yol gösterici olur. CHP’nin Gölcük’teki oy oranını yükseltmek için ilçe örgütümüz, kadın ve gençlik kollarımız olarak aralıksız çalışma sergiledik. Hemşerilerimizin cenazelerinde acılarını paylaşıp düğünlerinde mutluluklarına ortak olmaya çalıştık. Ülkemizin CHP iktidarına ihtiyacı olması bilinciyle il ve diğer ilçe örgütlerimizle beraber önümüzdeki süreçte de sürekli çalışmaya devam edip alanlarda olacağız. 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerden sonra yaptığımız ilk danışma kurulundayız. Gölcük’te 42 bin 169 oy alarak yüzde 42’lik oran ile seçimleri kazanamadık. Partililerimizin de öneri ve eleştirilerini dikkate alarak eksiklerimizi gözden geçirip, gerekeni en kısa sürede tamamlayıp önümüzdeki seçimlere hazırlanacağız. Bildiğiniz gibi biz seçimlere, İYİ Parti ile kurduğumuz Millet İttifakı olarak katıldık. Seçim sürecinde çok uyumlu bir çalışma sergilediğimizi düşünüyorum. Bu vesileyle başta İYİ Parti ilçe Başkanı Sayın İsmail Aynacı ve yönetim kurulu olmak üzere bütün İYİ Partili arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz” dedi. 

KENETLENMEMİZ GEREKİYOR
Başkan Gürel, “Seçimlerin, doğal yapısında taraf ve diğer tarafı yaratması normal bir durumdur. Bu durum demokrasinin doğal getirisidir. Ancak, süreç tamamlandıktan sonra her üyeye düşen, bir sonraki kongreye kadar sandıktan çıkan yönetimin yanında olmaktır. Bizim açımızdan, bize oy veren veya vermeyen üye yoktur. Tüm üyeler bizim üyemizdir. Ülkemizin gelmiş olduğu ortamda da böyle davranmaya hakkımız yoktur. Çünkü ülkemizin Kurtuluş Savaşı öncesinde olduğu gibi memleketine, mezhebine, rengine bakmadan kenetlenmemiz gerektiği bir noktadayız. Hal böyle iken kendi içimizde enerjimizi tüketmeye, hiçbir partilimizin hakkı yoktur” dedi. 

BAŞARI SKOR TABELASINDA YAZAN SOMUÇTUR
Başarınız, skor tabelasında yazan sonuç kadardır diyen  Başkan Gürel, “Başarı, kurumların ve hele ki siyaset kurumunun başarısı, takım çalışmasında gizlidir. Eğer üyesi veya sempatizanı bulunduğunuz takımın skor tabelasında başarı yazılmamışsa, sizin ne kadar destek verdiğinizin, sizin ne kadar başarılı oynadığınızın, ne kadar donanımlı olduğunuzun hiçbir anlamı yoktur. Başarınız, skor tabelasında yazan sonuç kadardır. Söylemde ne söylerseniz söyleyin, gereğini birlikte yapamazsak ipi göğüslememiz mümkün olamayacaktır. Sosyal demokratız diyoruz. Sosyal demokratlık katılımcılık demektir. Biz, siz yoksanız biz bir eksiğiz diyoruz. Bir kurumun üyesi bulunmak, eleştirme hakkı verdiği gibi bir takım görevler ve sorumluluklar da yüklemektedir. Her partilimizi ilçe merkezine bekliyoruz. İlçe merkezine gelenleri de aktivitelerde görmek istiyoruz. Bizler öncelikle kendi içimizde bir olurken toplumun her kesimi ile de birlikte olmak, hiç kimseyi ötekileştirmemek zorundayız. İlçemizde yaşayan herkese aynı eli uzatmalı, farklı elleri aynı sıcaklıkla sıkmalıyız. Seçimlerden önce de, seçimlerden sonra da bu hizmet dengesini kurmalıyız. Bu tarz yaklaşım, içinde bakımdan dönemin başarısını getireceği gibi, gelecek dönemlerin de başarısını getirecektir. Ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik koşullar, AKP’nin artık umut olamayacağını göstermektedir. Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın yarınları için CHP’yi el ele verip hep birlikte iktidara taşımalıyız” dedi. 

ÖRĞÜTLERİMİZ İYİ ÇALIŞTI
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yapmış olduğu konuşmada “Danışma kurullarına her şey konuşulmalı. Arkadaşlarımız bildiklerini, gördüklerini söylemeli. Burada her şeyi konuşmalıyız. Ama buradan çıktığımız zaman sosyal medyada yazmamalı veya basına açıklama yapmamalı. Burada aile içinde konuşarak çözmemiz daha etiktir. Mahalli seçimlerden çıktık. Örgütlerimiz son derece iyi çalıştı. Ben Gölcük’te seçimi alacağımıza inandığımız ilçelerden biri olarak görüyorduk. Tüm kademeler çok iyi bir şekilde çalıştı ama olmadı. Onlar üzerlerine düşeni gerçekten yaptılar. Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Ülkemiz iyi yönetilmiyor. En son örnek İstanbul İl Başkanı’mız Canan Kaftancıoğlu. Bugün yumurta atan serbest, yumruk atan serbest ama sosyal medyada yazı yazan 9 yıl 8 ay ceza alıyor. Bu olsa olsa bir Arap ülkesinde, Afrika ülkesinde, Asya ülkesinde olur. Maalesef bizim geldiğimiz nokta bu. Tüm kötülüklerin anası 12 Mart’tır. Bütün ihtilaller solculara vurulan bir darbedir. Hiçbir ihtilalden solcular, devrimciler, demokratlar karlı çıkamaz. Bizim yolumuz parlamenter sistem. Bizim bunu sağlamak için elimizden geleni yapmamız lazım. Bizim yargı bağımsızlığını kesinlikle sağlamamız lazım” dedi. 

SOSYAL MEDYAYI GÜZEL KULLANIN
Başkan Sarıbay, “Ben partililerimden bir şey rica ediyorum. Sosyal medyanızı güzel kullanın. Sizi takip eden insanlar sizin partilileriniz. Sosyal medyada başkasına, başka bir partiye, başka bir lidere hakaret etmeye hakkınız yok. Bu partiliyseniz o partiye oy veren kişilerin evlerine gidip çaylarını için, onları işyerlerinize, evinize çağırın, onlara ülkenin yanlış yönetildiğini söyleyip oylarını isteyin. Yoksa başınızı belaya sokarsınız. Bir CHP’li kimseye hakaret etmez. Ben arkadaşlarımızdan bu konuda titiz davranmalarını istiyorum. Cumhuriyeti kuran 96 yıllık bir partiyiz. Cumhuriyeti kuran partinin üyesinin de herkese saygılı olması gerekir. 96 yıldan bu yana ülkenin çimentosu olan bir partinin üyelerinin bu konuda hassas olması lazım. Tüm dünyada sanırım dört tane 100 yıllık parti var. Biri de Cumhuriyet Halk Partisi. Biz CHP’nin kıymetini bilelim. Ben tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu toplantının Gölcük’teki partililerimize, CHP’ye iyilikler getirmesini diliyorum” dedi. Toplantının kalan kısmı, basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜREL, ‘’CHP, BAYRAĞINI, DALGALANDIRAMADIK’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı