Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 17:23
 
GÜREL ''UMUDUMUZ NORMALE DÖNMEK''
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, koronavirüs ile mücadelede kısıtlamaların esnetilmesi durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Gürel, “Umudumuz, en kısa sürede normale dönmek” dedi
Siyaset Haberi
GÜREL ''UMUDUMUZ NORMALE DÖNMEK''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, ilçemizde birkaç gün boyunca etkili olan kar yağışı ve bunun etkileri, koronavirüsle mücadelede kısıtlamaların esnetilmesi konuları ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel, yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz hafta sonunda yağmaya başlayan ve hafta içinde de etkisini sürdüren kar yağışının öncelikle ilimiz genelindeki olası kuraklığın önüne geçmesi açısından büyük bir önemi vardı. Kar yağışı ile barajlarımız da dolmaya başladı. Doluluk oranı Yuvacık’ta yüzde 36, Namazgah’ta ise yüzde 67’yi gördü” dedi.

‘ARA SOKAKLARIN KARLA KAPLANDIĞINI GÖRDÜK’

Sözlerine devam eden Gürel, “İlçemizde kar yağışlarının ardından çalışmalar başlamış olsa da yoğun bir şekilde yağış olması sebebiyle temizlenen yerler de kapanmaya başladı. Ana arterlerin açık olduğu ilçemizin birçok bölümünde, ne yazık ki ara sokakların karla kaplandığını gördük. Kar yağışının bitmesinin ardından geçtiğimiz güne kadar kaldırımların buz tutması sebebiyle birçok kişi kayarak düşme tehlikesi geçirdi, kimileri de düştü. Yine ara yollarda kar temizleme çalışmaları olmaması sebebiyle buzlanma ve araçların çıkamaması gibi durumlarla karşı karşıya kaldık. Kar yağışından olumsuz etkilenmek istemezdik ama ilçemizde sadece merkeze yakın yerler açık, yüksek yerlerin birçoğu kapalı durumdaydı” dedi.

‘ESNAFIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI’

Başkan Gürel, koronavirüs kısıtlamalarını esnetilebileceği konusuna değindi ve “Uzun bir zamandan bu yana esnafımızın ekonomik olarak kötü bir durumda olduğundan bahsediyoruz. Korona virüsü sebebiyle işlerini tam olarak yapamayan esnafımıza, her ne kadar destekler verilmiş olsa da bu desteklerin yetersiz olduğunu biliyoruz. Dükkanları kapalı olan esnafımız, evine ekmek götürme konusunda oldukça dertli. Kısıtlamaların esnetilmesi konusunu ilgi ile takip etmekteyiz. Umudumuz, en kısa sürede normale dönmek ve tüm esnafın işlerini en iyi şekilde yapmaya başlamaları yönünde. İstiyoruz ki artık tüm esnafımızın işleri iyi duruma gelsin çünkü artık esnafın dayanacak gücü kalmadı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜREL, ''UMUDUMUZ, NORMALE, DÖNMEK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı