Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:08
 
HACILAR DUALARLA UĞURLANDI
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara giden 49 hacı adayını Kongre Sarayı’nda yapılan program ile uğurladı.
Yaşam Haberi
HACILAR DUALARLA UĞURLANDI

Kafile başkanlığını Salih tur  Gölcük eski Müftüsü Mustafa Okullu hocanın yaptığı 49 hacı adayını kutsal topraklara, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve aile yakınları dualarla uğurladı. Hava alanına gitmek üzere yola çıkan Gölcüklü hacılar, 37 gün sonra kutsal topraklardan ilçemize dönecekler.

“ÜMMET, MİLLETİMİZ, AİLELERİNİZ, GÖLCÜK VE BİZLER İÇİN DUA EDİN”

Başkan Ali Yıldırım Sezer hacı adaylarına seslendiği konuşmasında; “Allah’ın emrettiği hac ibadetini yerine getirmek için sevgili hemşehrilerim yola çıkıyorlar. Bende burada sizinle birlikte olmaktan büyük onur duyduğumu söylemek istiyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Hayırlısıyla gidip, gittiğinizde de evvela ümmet için sonra milletimiz için, daha sonra da aileleriniz için, en sonra da Gölcük ilçemiz için, bizler için dua etmenizi sizlerden istirham ediyorum. Allah ibadetlerinizi kabul etsin ve hac ibadetini yerine getirmiş hacılar olarak ilçemize dönmeyi nasip etsin. Sizleri saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” dedi. Ardından Kuran-Kerim Tilaveti ve dualar yapıldı. Başkan Sezer, hac görevinde gerekli olacak malzemelerden hazırlanmış olan bir çantayı hacı adaylarına taktim etti ve hatıra fotoğrafı çekilmesi sonrasında uğurlama programı son buldu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: HACILAR, DUALARLA, UĞURLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı