Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 15:37
 
Hacı Bektaş’ta canlarla buluştuk
Kocaeli Haberi
Hacı Bektaş’ta canlarla buluştuk

 Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Nevşehir’de düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri’ne katıldı. Törenlerin ardından Kocaeli’nden Hacı Bektaş’a gelen Alevi derneklerinin başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sevgi, barış, dostluk ve hoşgörü mesajlarının tüm dünyaya yayıldığı Hacı Bektaş’ta canlarla buluştuk’’ dedi.

HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ

50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri, Nevşehir’in Hacı Bektaş beldesinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törenleri takip eden Başkan Karaosmanoğlu, Nevşehir’de yakın ilgiyle karşılandı. Alanda yapılan anonslarda Başkan Karaosmanoğlu’nun da törenleri takip ettiği duyuruldu.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Hacı Bektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu konuşmasında Hacı Bektaş etkinliklerine yaptığı katkılar nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Söylenen türküler ve semah gösterisiyle devam eden törenlerde Başbakan Yardımcısı Bozdağ ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da alanı dolduranlara seslendi.

KOCAELİ’DEN DERNEK BAŞKANLARI

Başkan Karaosmanoğlu, Hacı Bektaş’taki törenin ardından Kocaeli’nden törenleri izlemeye gelen Alevi derneklerinin başkanlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Cemevleri Sorumlusu Mutlu Beyazgül’ün eşlik ettiği Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’den gelen Alevi derneklerinin başkanlarıyla sohbet etti. Dernek başkanları Büyükşehir’in Hacı Bektaş’ta diktiği fidanların hızla büyüyerek ormana dönüştüğünü ve konaklama amacıyla yapılan binanın çok önemli bir ihtiyacı karşıladığını dile getirdi.

DERSİMSPOR’DAN MALZEME TEŞEKKÜRÜ

Dernek başkanları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği uygulamanın herkes tarafından takdirle karşılandığını ve örnek gösterildiğini de ifade etti. Öte yandan Hacı Bektaş’taki spor tesislerinde kamp yapan Tunceli’nin Dersimspor Kulübü’nün yöneticilileri ve futbolcuları da Başkan Karaosmanoğlu ile bir araya geldi. Dersimspor Başkan Yardımcısı Hikmet Köse ile futbolcular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kulüplerine yaptığı malzeme yardımı nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.   

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı