Haber Detayı
01 Temmuz 2018 - Pazar 12:33
 
HALIDERE'DE KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU
Gölcük Belediyesi´nin Halıdere´de üçüncüsünü düzenlediği Kiraz Şenliği, geçtiğimiz gün Halıdere sahilinde yapıldı. Şenlikte, Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu da bir konser verdi.
Kültür Haberi
HALIDERE'DE KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

Halıdere'de üçüncüsü düzenlenen Kiraz Şenliğine, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Meclis Üyeleri, Halıdere Körfez Mahallesi Muhtarı Ataman Akdeniz ve çok sayıda Halıdereli vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen şenlikte Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu  bir birinden güzel eserleri solo ve koro olarak seslendirildi. Gerçekleştirilen şenlikte Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu da 22 eserin seslendirildiği bir konser verdi.
Çelik'e Çiçek Takdim Edildi
Gerçekleştirilen şenlikte ilk olarak Gölcük Belediyesi Konservatuarı TSM Korosu, Koro Şefi Fuat Gürlük yönetiminde sanat müziği eserleri söyledi. 10 solo, 12 koro eserin seslendirildiği şenlikte vatandaşlara da kiraz ikramında bulunuldu. Şenlikte Koro Şefi Çelik'e çiçek takdim eden Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, "Halıdere'de üçüncüsünü düzenlediğimiz şenliğe katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Halıderemizin geçmişte kirazı meşhurdu, bunu tekrar canlandırmak adına böyle bir festival düzenleme kararı almıştık, yıllar ne çabuk geçti, bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Umuyorum eskisi gibi Halıdere kirazı ile anılacak. Bunun önümüzdeki senelerde de devamını yaparak bu şenliği geleneksel bir hale dönüştürmek amacındayız. Koro şefimiz Emrullah Çelik ve ekibini tebrik ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler dilerim" dedi. Konser süresince Halıdere'li vatandaşlar, oldukça güzel ve hareketli bir akşam geçirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALIDERE'DE, KİRAZ, FESTİVALİ, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı