Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 13:29
 
HALIDERE KENT MEYDANI ŞEKİLLENİYOR
Gölcük Belediyesi Kent Meydanı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Halıdere merkezinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önündeki alanda Kent Meydanı çalışmalarına başladı.
Gölcük Haberi
HALIDERE KENT MEYDANI ŞEKİLLENİYOR

Gölcük Belediyesi Gölcük merkezindeki Anıtpark, Değirmendere Çınarlık Meydanı, Saray, Örcün, İhsaniye ve Yukarı Değirmendere’deki kent meydanlarının yenilenmesinin ardından şimdiden Halıdere Kent meydanı projesi hayata geçiriyor.

Kent Meydanı 1 250 m2 Alanı Kapsıyor

Yeşil alanların bulunacağı meydanda ağaçlar için otomatik sulama sistemi bulunacak. Meydanın zemin kaplaması olarak doğal taşlardan granit ve bazalt plak taşlar kullanılacak. Meydanın mimari yapısını destekleyen dekoratif aydınlatma elemanları ile aydınlatma yapılacak. Proje uygulama alanının 1 250 m2 olan kent meydanında peyzaj donatı elemanları, ahşap oturma birimleri, süs havuzu, dekoratif aydınlatma elemanları yer alacak.

Daha Yaşanabilir Gölcük İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Halıdere eski belediye binamızı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi haline dönüşmesinden sonra buradaki hareketlilik arttı. Bizlerde Gölcük Belediyesi olarak vatandaşlarımızın taleplerine duyarsız kalmayarak buraya kent meydanı projesi oluşturduk ve çalışmalara zaman kaybetmeden başladık. Daha yaşanılabilir Gölcük için, çalışmaya, eksikleri gidermeye ve ilçemizi geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Bu anlamda göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizin öncelikli eksikliklerini giderme anlamında yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Halıdere Kent Meydanı için düğmeye bastık. Çalışmalar hızlı bir tempoyla sürecek ve çok kısa bir süre içerisinde ilçemiz yeni bir kent meydanına daha kavuşacak. Şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALIDERE, KENT, MEYDANI, ŞEKİLLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı