Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 09:54
 
HALK BANK SOYGUNCUSUNU CUMHURBAŞKANI AF ETTİ
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İlçemizde Halk Bankası şubesine çarşaf giyerek soygun amacıyla giren ve 14 kişiyi rehin alan kronik sağlık sorunları nedeni ile İsmail İpek'i af etti.
- Haberi
HALK BANK SOYGUNCUSUNU CUMHURBAŞKANI AF ETTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, anayasanın 104. maddesinde yer alan “Sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebiyle kişilerin cezalarını hafifletir veya kaldırır” yetkisini kullanarak 3 hükümlünün cezalarının kaldırılmasına karar verdi. Cezası kaldırılan isimler arasında Gölcük'de Halk Bankası şubesine çarşaf giyerek soygun amacıyla giren ve 14 kişiyi rehin alan İsmail İpek de yer aldı. Erdoğan, 43 yıl hapis cezasına çarptırılan İpek’in kalan cezasını Adli Tıp raporu sebebiyle kaldırdı.

 

2002 yılında Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kasten öldürme suçundan 15 yıl ağır hapis, ruhsatsız silah kullanmaktan ise 10 ay hapis cezasına çarptırılan, ayrıca 2012 yılında kamu görevlisini kasten yaralama suçundan 9 ay hapis cezası alan 45 yaşındaki Mustafa Karaman’ın kalan cezası da Adli Tıp raporuyla kaldırıldı.

Erdoğan’ın cezasını kaldırdığı 43 yaşındaki Uğur Fidancı ise ilk olarak kasten öldürme suçundan 2002’de müebbet hapis cezası aldı. Cezasının infazı sırasında şartlı tahliye edilen, kamu görevlisine hakaret ve kasten yaralama suçlarından 2010’da 11 ay 20 gün ve 5 ay hapis cezaları alan ve denetim süresinde kasıtlı bir suç işlemesi nedeniyle ikinci suçu işlediği tarih ile şartlı tahliye tarihi arasında geçen 9 bin 421 gün cezasının aynen infazına karar verilen Fidancı’nın cezası da Adli Tıp Kurumu raporuyla kaldırıldı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALK, BANK, SOYGUNCUSUNU, CUMHURBAŞKANI, AF, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı