Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 13:19
 
HARB-İŞ’TE EMEKLİLERE TÖREN YAPILDI
Türk Harb-İŞ Sendikası Kocaeli Şubesi Gölcük Tersanesi'nden emekli olan 72 kişi için Sendika binasında sendika yöneticileri tarafından tören düzenlendi. Törene Sendika Başkanı Turhan Yıldız Ankara'da programı nedeniyle katılamadı.
Yaşam Haberi
HARB-İŞ’TE EMEKLİLERE TÖREN YAPILDI

Türk Harb-iş Sendikasına üye olan ve Gölcük Tersanesi Komutanlığında çalışan 72 işçi emekli oldu. Emekli olan işçiler için Sendika Yöneticileri tarafından Sendika binasında Sendikanın emeklilik töreni düzenlediler. Düzenlenen emeklilik törenine Gölcük Tersanesi emekli eski Komutanı Şevki Şekerefeli, Sendika Başkan Yardımcısı Remzi Köstence, Nusret Subaşı ve emekli olan 72 sendika üyesi katılım sağladı. 

ŞUBEMİZ SİZE HER ZAMAN AÇIK
Emeklilik töreninde konuşan Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi ikinci başkanı Remzi Köstence; “Siz değerli üyelerimiz göreviniz boyunca Tersanemizde başarıyla çalıştınız, görevlerinizi en iyi şekilde yerine getirdiniz. Şimdi de emekliliğinizi hak ettiniz. Şube Başkanımız bugün acil Ankara'ya çağrıldığı için aramızda bulunamıyor. Değerli Şube Başkanımız sizlere emeklilik hayatınızda huzur ve mutluluk temennilerini iletti. Selamını size iletiyorum. Bizler büyük bir aileyiz. Emekli olsanız da Şubemizin kapısı size her zaman açık olacak. Her zaman birlikte olacağız. Bende siz değerli üyelerimize emeklilik hayatınızda mutluluklar diliyorum” dedi.

KENDİNİZE VAKİT AYIRIN
Tersane Komutanı Emekli Tuğamiral Şevki Şekerefeli; “Her şeyin bir yaşı var. Zamanında bırakmak gerekiyor. Birazda kendimize vakit ayırmak gerekiyor. Vaktinizi her zaman iyi değerlendirin. Her zaman şunu söylüyorum. Paranızı iyi değerlendirin. Emekliliğinizin tadını çıkartın. Sizin bıraktığınız mirası çoluğunuz çocuğunuz herkes görecek. Donanma Tersane Komutanlığında sizlerin emekleri var. Tersanemiz çok güzel. Gölcük için büyük bir şans. Sizlerde göreviniz boyunca çok şeyler yaptınız. Bana çok şeyler öğrettiniz. Hepiniz hakkınızı helal edin. Hepinize emeklilik hayatınızda başarılar diliyorum' dedi.  
Daha sonra emekliliği hak eden sendika üyelerine Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi Mali Sekreteri Nusret Subaşı tarafından, emeklilik işlemleri hakkında bilgiler verildi. Subaşı, ayrıca yaptığı bilgilendirmeden sonra üyelerden helallik alarak, sendika üyelerine emeklilik hayatında mutluluk temennilerini iletti. Törende 72 sendika üyesine emeklilik hediyelerini Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi İkinci Başkanı Remzi Köstence, Mali Sekreter Nusret Subaşı, Eski Tersane Komutanı Emekli Tuğamiral Şevki Şekerefeli takdim etti. 

Emekli Üyelerin isimleri;
Mustafa Beşiktepe, Hülya Sezer Mengi, Yusuf Baytar, Zafer Ergin, Salih Özçelik, Nihat Berber, Cevat Akkoç, Muzaffer Tevfik Öztan, Arif Salçın, Halil Anlağan, Metin Kıyıcı, Bahri Durdubaş, Uğur Verit, İsa Tunç, Osman Usta, Temel Kaya, Şükrü Alpak, Hakan Kızıl, İsmail Derin, Ahmet Gider, Halis Dede, Osman Kılıç, Murat Güneş, Şener Sağlam, Yaşar Erol, Muzaffer Bölükbaşı, Mehmet Zeki Averbek, Necdet Sevük, Fahri Işık, Halit Dindar, Dursun Gültekin, Rıdvan Kocabıyık, Emin Çetinkaya, Cemal Soydaş, Orhan küçük, Muzaffer Efe, Hasan Çakır, İzettin Şaş, Ali Tezyürek, Erol Uçan, Yusuf Kara, Ertan Yıldırak, Mehmet Sivri, Yüksel Şirin, Avni Mısır, Fikret Aydın, Kemal Ceyhan, Kemalettin Kaya, Latif Uysal, Şenol Köseler, Hasan Er, İsmail Bali, Davut Okumuş, Orhan Yıldırım, Mustafa Tanrıverdi, Hüseyin Alpay Aker, Hüseyin Ülker, Ali Yılmaz, Osman Şencan, Sezai Ertürk, Murat Akbıyık, Haşim Türkmen, Mehmet Küçükerdal, Kadir Sarıay, Ali Gündüz, Adnan Çavdar, Hakkı Yücel, Bilal Erdoğan, Hasan Şimşek, Levent Altunoğlu, Hüseyin Canbudak ve Süleyman Cem Onuk törende hediyelerini aldılar.
Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: HARB-İŞ’TE, EMEKLİLERE, TÖREN, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı