Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 16:25
 
HAYATIN İÇİNDEYİM PROJESİ GÖLCÜK’TE
Kocaeli’de İkamet eden, 55 yaş üstü vatandaşlarımız için sosyal aktivite ve hobi kulüpleri aracılığıyla sağlıklı, sosyal, keyifli yaş almaya dayalı, aktif yaşlanma programı ilçemizde de uygulanacak. Proje dahilindeki tüm aktiviteler ve üyelik ücretsi yapılıyor. Hayatın İçindeyim projesi Gölck Sorumlusu Tarık Yavuz Uzuner TEMAD üyelerine bilgilendirme yaptı.
Yaşam Haberi
HAYATIN İÇİNDEYİM PROJESİ GÖLCÜK’TE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Hayatın içindeyim projesi Gölcük sorumlusu Tarık Yavuz Uzuner  TEMAD Başkanı Bekir Tülü ve üyeleri ziyaret ederek Gölcük’te başlayacak “Hayatın İçindeyim” projesiyle ilgili bilgi verdi.

HAYATIN İÇİNDEYİM PROJESİ KAPSAMINDA
HOBİ KULÜPLERİ OLUŞTURULACAK
Bireylerin hayatları boyunca eksik kaldıklarını düşündükleri ve almayı istedikleri eğitimler alanında uzman kişiler tarafından sunulacak. Okuma yazma, Seminerler, Siyaset Okulu ve Sağlık Akademisi vb. alanlardan bazıları.

YEŞİL SEVENLER KULÜBÜ
Bireyleri şehir hayatından çıkarmak yeşille tekrar tanıştırmak hedeflenmektedir. Demonte dikey bahçe (Evden çıkamayanlar için), Doğa Okulu, Fidan Dikme, Doğa Yürüyüşleri, Hobi Bahçeleri bunlardan bazılarıdır. 

SAĞLIKLI YAŞAM KULÜBÜ
Sağlıklı beslenme ve sağlıkla ilgili seminer, eğitim, bilgilendirme ve destek çalışmaları yapılacaktır. Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri, Olta Balıkçılığı, Yelken, Bisiklete Binme, Bocce Ligi bunlardan bazılarıdır. 

SANAT KULÜBÜ
Bireylerin yaşlılık sürecinde ilgi alanlarına göre tercih edebilecekleri alanlarda sanatsal faaliyetler düzenlenecektir. Resim, Fotoğraf, Hat sanatı, Ebru sanatı, Örgü örme, Müzik alanları bunlardan bazılarıdır. 

KÜLTÜR KULÜBÜ
Çeşitli kültürel etkinlik ve aktiviteler yapılacaktır. Tarih ve turistlik mekan ziyaretleri, Yöresel yemek kursları, Yöresel müzik eğitimleri, Tiyatro-sinema etkinlikleri, Oyun ve müzikal etkinlikleri bunlardan bazılarıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAYATIN, İÇİNDEYİM, PROJESİ, GÖLCÜK’TE,
Yorumlar
Haber Yazılımı