Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 16:58
 
HİSAR DERESİ TEMİZLENİYOR
Kocaeli’nin altyapısında ihtisas kurum olan İSU Genel Müdürlüğü, çevrenin korunmasına da son derece önem veriyor. Bunun için birbirinden başarılı projeleri hayata geçiren Kurum, çevre temizliğinin önemli halkalarından biri olan dere temizliği konusunda da titizlikle çalışıyor. Kurum, il genelinde periyodik olarak gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları ile yüzey sularının çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden tahliye edilmesini sağlıyor.
Gölcük Haberi
HİSAR DERESİ TEMİZLENİYOR

DEREDEN 4 BİN KAMYON MALZEME ÇIKARILACAK
Küresel ısınma ile birlikte özellikle son yıllarda mevsim normallerinin dışında gelişen ani ve şiddetli yağışlar ve buna bağlı olarak su baskınları meydana gelmektedir. İl genelindeki derelerde ıslah çalışmaları ile derelerin düzenli akışlarını sağlayan İSU Genel Müdürlüğü, yüzey suları ve sel sularının getirdiği malzemeler ile dolan derelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. İnsan ve çevrenin korunmasına önem veren Kurum, İl genelinde dere temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda, bir süre önce Gölcük’te eski ismi ile Asar Deresi olarak bilinen ve yeni ismi Hisar Deresi olan derede temizlik çalışmalarına başlanıldı. Eni yaklaşık 28 metre genişliğinde olan derenin 5 km’lik kısmında temizlik yapılacak.
 
Bölge genelinde hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmalarda , 8 damperli kamyonun yanı sıra  biri uzun bomlu olmak üzere 2 Paletli Eskvatör kullanılıyor. Çalışma süresince dereden çıkarılması planlan yaklaşık 4 bin kamyon malzeme Büyükşehir Belediyesi hafriyat döküm sahasına dökülecektir.
 
HER HİZMET BİRBİRİNİN TAMAMLAYICISIDIR
İSU Genel Müdürlüğü başlattığı bu çalışmalar ile yüzey sularının herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan kolayca tahliye edilmesini ve altyapı hatlarının üzerindeki baskıyı azaltmayı hedefliyor. Her hizmet birbirinin tamamlayıcısıdır anlayışı ile hareket eden Kurum, birbirinden önemli yatırımlar yapıyor ve yaşanabilir bir Kocaeli için büyük bir heyecan ile çalışmaya devam ediyor.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HİSAR, DERESİ, TEMİZLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı