Haber Detayı
03 Mart 2014 - Pazartesi 21:26
 
HİSARDERE KÖPRÜSÜ İLERLİYOR
Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesinin ortak projesi Hisardere Köprüsünde çalışmalar devam ediyor
Gölcük Haberi
HİSARDERE KÖPRÜSÜ İLERLİYOR

Hisardere Köprüsü’nün güney yamacı olarak ifade edilen, İhsaniye ile Hisareyn’i birbirine bağlayacak olan 35 metre uzunluğunda, 60 metre enindeki Hisardere köprüsünde çalışmalar hızla devam ediyor.

 

Hisardere Köprüsü projesinin vatandaşın ihtiyaçlarının giderilmesi ve bulunduğu bölgede oluşan çeşitli sıkıntıların çözümü hususunda çok önemli bir proje olarak görülüyor.  Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesinin ortak projesi olan Hisardere Köprüsünün yapımında Malzeme teminini Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi karşılarken, inşaatın yapımını Gölcük Belediyesi gerçekleştiriyor.

 

DSİ’nin yaptığı ihale sonunda yaklaşık 7 kilometrelik bir ıslah çalışmasının yapıldığı Hisardere de Köprü yapımının da başarıyla sürdürülmesi sonucunda  proje daha farklı bir önem kazanmış oluyor. Hisardere köprüsü yukarı köylere kadar ulaşımı da kolaylaştıracak. Güney cephesinde yapılan  bu köprünün bir diğer bölümü  kuzey cephesinde de olacak.  Bu köprüden hem Hisareyn’e hem de kara yoluna geçiş olacak. Köprünün yapımının tamamlanması  2 ay içinde gerçekleştirilecek. Bu proje sayesinde Karaköprü adı verilen köprüde yaşanan kazaların azalacağı ümit ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Büyük, Şehir, Belediyesi, Gölcük, Belediyesinin, ortak, projesi, Hisard
Yorumlar
Haber Yazılımı