Haber Detayı
27 Temmuz 2013 - Cumartesi 17:11
 
Hızlı Tren İzmit de duracak !
Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) Ankara-İstanbul yüksek hızlı treninin İzmit ve Gebze'de de duracağını açıkladı
Kocaeli Haberi
Hızlı Tren İzmit de duracak !

Ankara- İstanbul tren yolculuğunu 3 saate indirecek Yüksek Hızlı Tren Hattı'nda çalışmalar sürerken, TCDD hızlı trenin hangi yerleşim birimlerinde duracağına açıklık getirdi. Deneme seferlerinin 30 Eylül'de, normal seferlerin ise, 29 Ekim'de başlayacağı bildirilen ‘Yüksek Hızlı Tren'in Gebze ve İzmit istasyonlarının yanı sıra Sakarya'nın Arifiye ve Pamukova, Bilecik ve Bozüyük istasyonlarında da kuracağı kesinlik kazandı. Hattın 29 Ekim'e yetişmesi için çalışmalar sürerken Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın bazı bölümlerinde ray döşeme çalışmaları tamamladı. Hattın en önemli geçiş noktalarından biri olan ve üzerinde 9 tünel 10 köprü, 22 menfez tadilatlarının yanı sıra 28 yeni menfez ve 2 altgeçidin de inşa edileceği 56 kilometrelik bölümünde işler büyük ölçüde kolaylaşırken, bazı bölümlerde traversler de döşeniyor.

 

GEBZE VE İZMİT'TE DURACAK
Son dönemde Yüksek hızlı Tren'in hangi istasyonlarda duracağını yönelik soru işaretleri belirirken, bu konuda bazı milletvekilleri de soru önergeleri verdi. Bir süre önce açıklama yapan Kocaeli ValisiErcan Topaca'nın, "Hızlı Tren Gebze İzmit istasyonlarında kesinlikle duracak" açıkladı. Ancak buna rağmen hızlı trenin özellikle Gebze istasyonunda durmayacağı yönünde açıklamalarda bulunuldu. TCDD Genel Müdürlüğü de bu iddialar üzerine yaptığı açıklamada, Yüksel Hızlı Trenin duracağı istasyonları açıkladı. Açıklamada, Kocaeli'nin Gebze ve İzmit istasyonlarının yanı sıra Sakarya'nın Arifiye ve Pamukova, Bilecik ve Bozüyük istasyonlarında trenin duracağı kesin olarak açıklanmış oldu. ‘Yüksek Hızlı Tren'in duracağı bu istasyonlarda, hızlı trene uygun düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Demiryolları, İşletmesi, Genel, Müdürlüğü, (TCDD), Ankaraİstanbul, yükse
Yorumlar
Haber Yazılımı