Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:42
 
HÜRRİYET ''BİR KERE DE HALK İÇİN BAĞIRIN''
Emine zeybek de gelinini belediyeye sokmuş! İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bugün makamında gerçekleştirdiği basın toplantısında, belediyeden 10 işçi çıkarttığı iddialarına cevap verdi. TBMM’de İzmit Belediyesi’nde işçi kıyımı yapıldığına dair açıklamalarda bulunan AKP Milletvekili Emine Zeybek’e yüklenen Hürriyet, “Bir kere de millet için konuşun” dedi
Kocaeli Haberi
HÜRRİYET ''BİR KERE DE HALK İÇİN BAĞIRIN''

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bugün İzmit Belediyesi’nden 10 işçi çıkarttığı iddialarına makamında yaptığı açıklama ile cevap verdi. AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’in TBMM’de İzmit Belediyesi’nde işçi kıyımı yapıldığı ile ilgili sözlerine de cevap veren Hürriyet, Zeybek’in de gelinini İzmit Belediyesi’nde işe soktuğunu açıklayarak “Emine hanımın neden bağırdığı belli oldu. Bir kere de torpil için değil, millet için çıkın kürsüye dedi. Hürriyet’in konu ile ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı: Ben gerçekten kıyım yapmak istesem listede hep bir arkadaşın bir yakını olan arkadaşların hepsini işten çıkarırdım. Bakıyorum bir tanesi Nevzat Doğan’ın yeğeni, meclis üyesinin kızı, Emine Zeybek’in gelini. Emine hanımın niye bağırdığı da belli oluyor. Şu kürsüye bir kere de halk için, garibanlar için çıkın, torpil için değil. Posco’da, Flormar’da o işler grev yaparken neredeydi bu vekil arkadaşlar? Akrabaları tehlikeye girecek diye mi bu tedirginlik? 
Ona rağmen yine de çalışmaya devam ediyor bu arkadaşlar. Elbette onlar olsaydı bunu geldikleri gün yaparlardı. İlahi adalet diye bir şey var. Bir çalışan sosyal medya hesabı üzerinden şöyle yazıyor: “Yatmaya geldik bir de üzerine belediyem para veriyor. Canım belediyem.” Şimdi siz olsanız bu arkadaşı ne yapardınız? İşine son verir miydiniz, vermez miydiniz? Temizlik işlerinde iş yapmayan, gölgede yatan mı ararsınız? Araba çalışır vaziyette işini yapmayan arabada uyuyan mı ararsınız? Bunları ne yapayım? Halkın parası bunlar. Bu kişilerin isimlerini rencide etmemek adına vermiyorum ancak önümüzdeki süreçte müfettiş geldiğinde tespit ettiğimiz usulsüzleri elbette bildireceğiz. Ben gerçekten kıyım yapmak istesem listede hep bir arkadaşın bir yakını olan arkadaşların hepsini işten çıkarırdım. Bakıyorum bir tanesi Nevzat Doğan’ın yeğeni, meclis üyesinin kızı, Emine Zeybek’in gelini. Emine hanımın niye bağırdığı da belli oluyor. Şu kürsüye bir kere de halk için, garibanlar için çıkın. Posco’da, Flormar’da o işler grev yaparken neredeydi bu vekil arkadaşlar? Akrabaları tehlikeye girecek diye mi bu tedirginlik? Ona rağmen yine de çalışmaya devam ediyor bu arkadaşlar. Elbette onlar olsaydı bunu geldikleri gün yaparlardı. İlahi adalet diye bir şey var. Bir çalışan sosyal medya hesabı üzerinden şöyle yazıyor: “Yatmaya geldik bir de üzerine belediyem para veriyor. Canım belediyem.” Şimdi siz olsanız bu arkadaşı ne yapardınız? İşine son verir miydiniz, vermez miydiniz? Temizlik işlerinde iş yapmayan, gölgede yatan mı ararsınız? Araba çalışır vaziyette işini yapmayan arabada uyuyan mı ararsınız? Bunları ne yapayım? Halkın parası bunlar. Bunun Bu kişilerin isimlerini rencide etmemek adına vermiyorum ancak önümüzdeki süreçte müfettiş geldiğinde tespit ettiğimiz usulsüzleri elbette bildireceğiz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜRRİYET, ''BİR, KERE, DE, HALK, İÇİN, BAĞIRIN'',
Yorumlar
Haber Yazılımı