yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 09:28
 
İHSANİYE BARAJINDA ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI
Temeli 2016 yılı haziran ayında atılan, ancak ödeneksizlik yüzünden geçen ağustos ayından bu yana çalışmaların durduğu Karamürsel İhsaniye Barajı’nda inşaat yeniden hız kazandı.
Gündem Haberi
İHSANİYE BARAJINDA ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI

ÖDENEK AKTARILDI

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Karamürsel Suludere üzerinde inşa edilen İhsaniye Barajı, halen yüzde 40 seviyesinde. Ödenek aktarılması sonrası müteahhit firma, geçtiğimiz pazartesi günü itibariyle barajda çalışmaları yeniden başlattı.

 

BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ

8,9 milyon metreküp su depolama alanına sahip olacak Karamürsel İhsaniye Barajı, bölge için büyük önem taşıyor. Karamürsel ve Gölcük ilçeleri ile Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı ve Ereğli mahallelerine yılda 25,4 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temin edecek baraj; yine çevre köylerdeki toplam 20 bin 240 dekar tarım alanına da sulama suyu aktaracak.

 

TARİH DEĞİŞTİ

Karamürsel İhsaniye Barajı’nın bu yılın ağustos ayında hizmete alınması planlanıyordu. Ancak, yaklaşık 7-8 aydır duran inşaat ödenek aktarılması sonrası yeniden hız kazandı. Ancak, bu gecikme doğal olarak bölge için hayli önem taşıyan barajın hizmete alınma tarihinin de ötelenmesine neden oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHSANİYE, BARAJINDA, ÇALIŞMALAR, YENİDEN, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı