yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 09:06
 
İLÇEMİZDE 27 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİME BAŞLADI
İlköğretim Haftası dolayısı ile Barbaros İlkokulu'nda Program düzenlendi. İlçemizde 27 bin 854 öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuy “Bakanlığımız, Hükümetimiz el birliği ile eğitime güzel destekler veriyoruz. Gelecek bugünden daha iyi olacaktır diyorum 2017-2018 yılını en içten duygularla kutluyor, Öğretmen arkadaşlarımı kutluyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
- Haberi
İLÇEMİZDE 27 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİME BAŞLADI

Barbaros İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen İlköğretim Haftası programına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Kıbrıs Gazisi Kadir Yanık ve çok sayıda Veliler katıldı.
27 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİME BAŞLADI
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı dün başladı. İlçemizde 27 bin 854 öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşadı. İlköğretim Haftası ise protokolün katılımıyla Barbaros İlkokulu'nda kutlandı. 
YENİ DÖNEM HAYIRLI OLSUN
Program 1 dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Akabinde Barbaros İlkokulu Müdürü Güney Yılmaz, konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Müdür Yılmaz, konuşmasında;  'İlköğretim Haftası kutlamaları ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni için okulumuza hoş geldiniz. Bu yıl okulumuzda eğitime başlayan toplam 950 öğrencimizle güzel bir eğitime başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler ilk önce öğrencilerimizden sağlıklı olmalarını, bilgiye ulaşmalarını ve bağlı bulundukları topluma bağlı olmalarını istiyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün istediği gibi fikri, vicdani ve özgür birey olsun. Bizler yaz tatili sürecinde siz değerli öğrencilerimiz için bir annenin bebeğine gösterdiği şefkat ve istekle hazırlandık. Sizler için okulumuzu en güzel haline getirdik. Okulumuzda kısıtlı imkanlarla çok güzel işler başardık. Öğretmen arkadaşlarımız yaz tatilinde okullarına gelerek, sınıflarını hazırladılar. Siz değerli velilerimizde bizlere her zaman destekte bulundunuz. Hepinize sonsuz teşekkür ediyor, herkesin okulumuza maddi ve manevi katkılarınızı bekliyoruz. Bu arada ilçemizdeki eğitim kalitesini yükseltmek adına çok büyük emekler harcayan Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Mülki Amirlerimize ile katkıları sonsuz olan velilerimize teşekkür ediyoruz. Yeni Eğitim ve Öğretim Yılının belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmamıza vesile olmasını diliyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum' dedi. 
KİTAP DEFTER ZAMANI
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu “2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sevgili Öğrenciler sabah yogunduk, Pazar günü okullarımız gezdik, kitap dağıtımları ile çok yorulmuştum fakat şimdi bu okula geldiğimde sizler gördüm ve tüm yorgunluğumu unuttum. Artık kitap ve defter zamanı. Vatan, millet için eğitim çok önemli. Millet olmak çok önemli bir olgudur. Değerli Veliler sizler çocuklarınıza dokunun. İlginizi gösterin. Sizler çocuklarınıza ilgi gösterdiğinizde güzel işlerin çıktığını göreceksiniz. Bu düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

GELECEK BUGÜNLERDEN İYİ OLACAK
Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu güzel haftanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir eğitim sezonunu daha açıyoruz. Hepimizin ortak kanaati düşüncesi şudur ki ülkemizin geleceği evlatlarımızın başarıları ile şekillenecek. Sizler bizler bu vatanın evladı olarak çocuklarımıza her türlü desteği vermek zorundayız. Siz değerli velilerimiz bunu en fedakarca yapmaktalar. Öğretmen arkadaşlarımız tarihi fedakarlıkları en güzel şekilde gösteriyorlar. Hepinizi en kalbi duygularla tebrik ve teşekkür ediyorum. Bakanlığımız, Hükümetimiz el birliği ile eğitime güzel destekler veriyoruz. Gelecek bugünden daha iyi olacaktır diyorum 2017-2018 yılını en içten duygularla kutluyor, Öğretmen arkadaşlarımı kutluyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. 
ÇOCUKLARIMIZI KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUYALIM
Kaymakam Altıntaş, “Yeni Eğitim Öğretim yılınızı kutluyorum, başarılı geçmesini diliyorum. Aslında duygularımız hep aynı. Duygularımız ülkemizin, milletimizin, çocuklarımızın hep iyi olmaları yönündedir. Önceliğimiz çocuklarımızın güvenliği. Güvenli bir şekilde eğitim almaları için kolluk kuvvetlerimiz denetimlerini artıracak. Büyük Önder de bizlerden çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesini istemiştir. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumalıyız. Çocuklarımızın trafik kurallarına uymalarını öğretmek onların can güvenlikleri konusunda çok önemli. Günümüz teknoloji çağı. 4.0 teknoloji ile çocuklarımız gelecekte çok ileri teknolojilerle karşılaşacaklar. Bütün çocuklarımıza yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi. 
MİNİ MİNİ BİRLERE HEDİYE
Konuşmaların ardından Okul Öğrencileri İlçe Protokolüne çiçek takdim ederek, teşekkürlerini dile getirdiler.
4. Sınıf Öğrencileri okula yeni başlayan 1. Sınıftaki kardeşlerini hediyeler ile karşıladı. Ortaya çıkan görüntü büyük bir beğeni toplarken yoğun alkış aldı. 
Barbaros İlkokulu 4. Sınıf Öğrencileri İlkokul Haftası münasebetiyle hazırladıkları gösteriyi gerçekleştirdi. Öğrenciler gösterileri ile protokol ve katılanların büyük beğenisini topladı ve yoğun alkış aldı. 
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Öğrencilerin gösterilerinin ardından İlköğretim Haftasının ilk ders zilini Kaymakam Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu  yaptı ve ilçemizdeki öğrencilerin eğitimleri resmen başlamış oldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLÇEMİZDE, 27, BİN, ÖĞRENCİ, EĞİTİME, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı