Haber Detayı
17 Temmuz 2013 - Çarşamba 13:11
 
İmam Hatip Ortaokulu Yapımına Başlanıyor
Gölcük Belediyesi 24 Derslikli İmam Hatip Ortaokulu yapımına başlıyor Başkanlık makamında İmza töreni düzenlendi.
Eğitim Haberi
İmam Hatip Ortaokulu Yapımına Başlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığının 2008 yılında almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye genelinde Şehir merkezlerinde kalan Okul arsalarının satılarak Kentlerde daha fazla okul yapılması kararı, Gölcük’te start alındı.

Gölcük’te Merkez Mahallesi Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan Gazi İlköğretim Okulunun arsasının satılması hususunda Kocaeli Valiliği İl özel idaresi tarafından ihalesi yapılmaması için Gölcük Belediyesi tarafından yapılan müracaat ile bu okul arsasının yerine Okul yada Okullar yapılması teklifi kabul görmüş ve Bakanlık tarafından da uygunluğu onaylanmıştı.

13-03-2013 tarihinde hazırlanan bir Protokol töreni ile Gazi İlköğretim Okulunun arsası 5 adet Okullar zinciri yapılmak üzere (Toplam 92 Derslik) Gölcük Belediyesine devri gerçekleştirildi. Gölcük Belediyesi Gazi İlköğretim Okulu arsasına karşılık, İmam Hatip Ortaokulu,Pirireis İlköğretim Okulu,Çiftlik İlköğretim Okulu,Tersane İlköğretim Okulu ve Hamidiye İlköğretim Okulunun yapımını 18 ayda tamamlayacak.

Gölcük Belediye Başkanlığı Başkanlık toplantı odasında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,Kavanlar İnş. Adına Fahri ve Cengiz Kavan’ın katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirildi.Toplantıda Gölcük Belediyesi Genel Koor. Nihat Abiş,Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş,Kemal Kahraman,Hasan Özer ve Mehmet Olgun’da hazır bulundular.

Yapılan Protokol töreninde konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Bu protokol  ile 24 Derslik İmam Hatip Ortaokulu yapımı Kavanlar İnş. Tarafından 12 ay gibi bir sürede yapılmak üzere 22 Temmuz 2013 Pazartesi günü hafriyatına başlanılacaktır.

2 Ağustos 2013 Cuma günü grobeton atımı yapılacak. Okul 12 ayda tamamlanarak 30 Temmuz 2014 yılında tamamlanmış olacak. Amaç Okullarımızı 2014-2015 Eğitim-Öğretim dönemine yetiştirmektir. İmam Hatip Okulu toplam 4167 m2 alan üzerine Bina olarak Bodrum kat-Zemin kat-3 normal kat- çatı katından oluşacak.

Okul binasında toplam 24 Derslik olacak, 1 Kütüphane,1 Müzik odası,1 Görsel sanatlar Dersliği,2 çok amaçlı salon,1 Jimnastik salonu,2 soyunma odaları,3 Laboratuar,1 Rehberlik Odası,4 İdari ofis,2 Öğretmenler odası, Bay- Bayan Mescit,1 Mutfak,1 Kantin,3 depo,her katta Bay-Bayan WC’ler bulunacak dedi.

Başkan Ellibeş, Gölcük Belediyesi olarak yapacağımız 5 Okuldan ilki olan İmam Hatip Ortaokulundan sonra Pirireis İöo,Çiftlik İöo,Tersane İÖO ve Hamidiye İöo yapımına başlanılacak dedi.

Kavanlar İnş.adına bir konuşma yapan Cengiz Kavan’da bu gün burada bir hayal gerçekleştirilmek üzere start almış bulunuyor. Bir süredir düşündüğümüz bir Proje için Gölcük Belediye Başkanımızdan son derece onur duyduğumuz bir davet aldık.Konu hakkında görüştüğümüzde hiç tereddüt etmeden Okulun yapımını üstleneceğimizi ifade ettik.Bu gün burada bu anlamlı projenin start almasına şahit oluyoruz.Hayırlı uğurlu olsun,inşaallah okul bittiğinde bu okuldan Vatanına – Milletine faydalı gençlerimiz yetişecek. Bu Projenin Gölcük’e kazandırılmasına katkı koyan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere onun ekip arkadaşlarına da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.

Yapılan açıklamaların ardından atılan imzalarla 24 Derslik İmam Hatip Ortaokulu binası yapımı Resmen başlamış oldu.


Kaynak: (Yeni Gölcük) - Yeni Gölcük Gazetesi Editör:
Etiketler: Gölcük, Belediyesi, 24, Derslikli, İmam, Hatip, Ortaokulu, yapımına, başlıyor, B
Yorumlar
Haber Yazılımı