Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 05:04
 
İMAMOĞLU ''EVET BEN BİR PROJEYİM''
TV100'de Okan Bayülgen'in konuğu olan Ekrem İmamoğlu, sudaki ve akbildeki indirimi anlattı. İmamoğlu, Bu proje, Atatürk cumhuriyetinin bir projesi; beni 40 haneli köyden alıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapan bir proje."dedi
- Haberi
İMAMOĞLU ''EVET BEN BİR PROJEYİM''

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, TV100'de Okan Bayülgen'in konuğu oldu.

Bayülgen, İmamoğlu'na, yandaş basında sıkça çıkan, "proje" imasına bir gönderme yaparak, "Siz bir proje misiniz" sorusunu yöneltti.

İmamoğlu, "Evet, ben bir projeyim" derken, şunları söyledi:

"Şöyle bir projeyim ama. Ben Trabzon’un 40 haneli bir köyünde 110 metrekarelik bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu bir evde doğmuş bir çocuğum. Köy hayatıyla yetişmiş biriyim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı bilmiş birisiyim. Ben pazarcı da oldum, inşaatta da çalıştım. İşçinin durumunu çok iyi bilirim o yüzden. Dedesiyle, ninesiyle büyüyüp ataerkil hayatı tatmış birisiyim… Bütün bu duygularıyla sorumluluk sahibi olduğunu düşünüp siyasete atılan da birisiyim. Tümüyle bu bir proje aslında. Bu proje, Atatürk cumhuriyetinin bir projesi; beni 40 haneli köyden alıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapan bir proje."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İMAMOĞLU, ''EVET, BEN, BİR, PROJEYİM'',
Yorumlar
Haber Yazılımı