Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 10:50
 
İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kervansaray ’da program düzenledi.
Gündem Haberi
İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısında gerçekleşen programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Günün Anlam Ve Önemini Anlatan Konuşma Yapıldı

Konferansa 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Daha sonra Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Atike Kalkan, günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı. Kalkan, " Fransız ihtilalinin etkisiyle yeni arayışlar içine giren aydınlarımız tarafından eşitlik, hürriyet ve hak gibi kavramlar kabul görmüştür. Hürriyet, bütün hakların ortak kökenidir. O olmadan diğer haklara sahip olmamız mümkün olmaz. İnsan hakları 10 Aralık 1948'de başlamış bir olgu değildir. İnsan hakları ile ilgili bütün bu çalışmalar insanların daha çağdaş yaşama adapte olmasında insanlara yardımcı olmak için var olmuştur" dedi.

Öğrencilere Ödül Verildi

Öğrencilerin hazırladığı insan hakları ile ilgili oratoryom konferansa katılanları adeta büyülerken, katılanlardan büyük alkış topladı. Oratoryomda insanların temel hak ve özgürlükleri ile ilgili öğrenciler şiirler okudu ve insan temel hak ve özgürlüklerini anlattı.  Programın sonunda İnsan Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen Resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül alan öğrenciler

Ortaokullar arası “Dünyanın Her Yerinde İnsanların Hakları” konulu resim yarışması

3. Meliha Küçükbay – Değirmendere Atatürk Ortaokulu

2. Ebrar Çetinkaya – Cahit Külebi Ortaokulu

1. Batın Diremci – Değirmendere Atatürk Ortaokulu

Liseler arası “İnsan Hakları” konulu kompozisyon yarışması

3. Saliha Kağızmanlı – Gölcük Kız AİHL

2. Hanife Onel – Gölcük Fen Lisesi

1. Fatma Betül Erol – İhsaniye Anadolu Lisesi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İNSAN, HAKLARI, GÜNÜ, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı