yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 09:25
 
İNSANA HİZMET ETMEK ÖNEMLİ
Muhtar adaylığını açıklayan Değirmendere Atatürk Mahallesi Muhtarı Necati Baz; “Muhtarlığım süresince mahallemiz için birçok hizmetlerde bulundum. Tabi ki bizim her hangi bir yaptırım gücümüz yok. Muhtarların böyle bir bütçesi de yok. Biz muhtarlara verilen mühürle hizmet veriyoruz. Bizler resmi kurumlar ile vatandaşlar arasında köprüyüz. Bu köprü görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Her şeyden önce insanlara hizmet gerçekten güzel bir duygudur” dedi.
Değirmendere Haberi
İNSANA HİZMET ETMEK ÖNEMLİ

Yaklaşan 2019 yerel seçimlerinde 6. Kez muhtar adaylığını açıklayan Gölcük Değirmendere Atatürk Mahalle Muhtarı Necati Baz “Ben 1954 Kastamonu doğumluyum. Fakat 1960 yılından bu güne kadar  Değirmendere'de ikamet ediyorum. Evli 4 çocuk babasıyım. İlk ve ortaokulu Değirmendere'de tamamladım. Bu zaman sürecinde 1974 Yılında 20 aylık vatani görev süremi Van ilimizde tamamladım. Askerlik dönüşümden sonra Gölcük Tersanesi İnşaat Emlak Komutanlığında işçi olarak bir yıl çalıştım. Ardından iş yerimden ayrılarak 1977 yılında işçi olarak Sudi Arabistan'a gittim. 2 yıl yurt dışında çalıştıktan sonra geri dönüş yaptım. 
5 DÖNEMDİR MUHTARIM
Bu süreç içerisinde 1983 yılında Goodyear lastik fabrikasında işçi olarak çalışmaya başladım. 8 yıl çalıştıktan sonra meydana gelen krizden sonra birçok işçi olmak üzere benimde iş hakkımı fes ettiler. Bu süreçten sonra Gölcük Tersane işçileri tarafından kurulan Harb-iş Tüketim Kooperatifinde iş başı yaparak çalıştım. 1999 yılında bu işten emekli oldum. Aynı zamanda 1998 yılında Mahallelerin bölünmesi nedeniyle 1998 yılı Nisan ayında Muhtarlık seçimi yapıldı. Yapılan bu seçime katılarak Mahallemizin destek ve oyları ile kazandım. O dönemde bir yıl hem çalışıyorum hem de muhtarlık görevimi sürdürüyordum. Mahallemizin sakinleri ile bir aile gibi olduk. Beni bağrına basan Mahallemin sakinleri 5 dönemdir her seçimde bana destek veriyor ve seçimlerde kazanarak 5 dönemdir Muhtarlık görevimi en iyi şekilde sürdürdüm. 
İNSANA HİZMET ETMEK ÖNEMLİ
Muhtarlık duygusu için anlatacak kelime bulamıyorum. Her şeyden önce insana hizmet vermek en güzel bir duygudur. Ben hizmet için saat ve mesai gözetmeden saat kaç olursa olsun olası bir durumda Mahalle sakinleri beni arayarak hizmet isteyebilirler. Çünkü biz artık bir aile gibi olduk. Vatandaşlarda bu güveni gördüğünden dolayı 5 dönemdir bana destek veriyorlar. Muhtarlığım süresince mahallemiz için birçok hizmetlerde bulundum. Tabi ki bizim her hangi bir yaptırım gücümüz yok. Muhtarların böyle bir bütçesi de yok. Biz muhtarlara verilen mühürle hizmet veriyoruz. Bizler resmi kurumlar ile vatandaşlar arasında köprüyüz. Bu köprü görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. 
Mahallemizin camiye ihtiyacı vardı. Mahallemizde caminin yapılması için girişimlerde bulunarak caminin yapımında işin takipçisi oldum. Cami yapılarak ibadete açıldı. Bunun yanında birçok hizmet yaptım. Benim hayalimdeki projem Mahallemizin ihtiyacı olan ilkokulun yapılmasıdır. Çünkü Mahallemiz yaklaşık 10 bin nüfusa sahiptir. Bundan dolayı mahallemize bir ilkokulun yapılması gereklidir. Bunun çalışmalarına başlayarak gerekli yetkili mercilere ulaşarak bilgi verdim. Yetkili merciler ise bu projeye sıcak bakarak okulun yapılması için destek vereceklerini açıkladılar. Bende burada okulun yapılması için işin takipçilik görevini üstlendim. İnşallah en kısa sürede bu hayalim gerçekleşecektir. Bu duygu ve düşüncelerimle 2019 yerel seçimlerde tekrar muhtar adaylığımı açıklıyorum değerli mahalle sakinlerimizin desteklerini bekliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İNSANA, HİZMET, ETMEK, ÖNEMLİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı