Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 18:50
 
İŞ ADAMI VE MÜTEAHHİTLER YALI EVLERİ'NDE BİR ARAYA GELDİ
Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği Kocaeli İl başkanı Ramazan Öztürk ve Gölcük Temsilcisi Osman Kalkan tarafından düzenlnen kahvaltı da, dernek üyeleri bir araya geldi.
- Haberi
İŞ ADAMI VE MÜTEAHHİTLER YALI EVLERİ'NDE BİR ARAYA GELDİ

Gölcük’ü Marmara iş adamlarına ve mütahitlere tanıtmak amacıyla, Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği Kocaeli İl başkanı Ramazan Öztürk ve Gölcük Temsilcisi Osman Kalkan tarafında Gölcük Değirmendere Yalı Evlerinde program düzenlediler.

Programa, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, Kocaeli Büyükşehir Bölge Koordinatörü Abdullah Göktürk, AK Parti ilçe Başkanı Çetin Seymen, CHP ilçe başkanı Fikret Gürel, MHP ilçe Başkanı, Yeni Parti ilçe Başkanı İsmail Aynacı, Saadet Partisi ilçe başkanı Yaşar İsmail Yıldız, Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği genel başkanı M. Zeki Gedikoğlu, Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği Kocaeli İl başkanı Ramazan Öztürk Gölcük Temsilcisi Osman Kalkan ve dernek üyeleri iş adamları ile mütahitler katılım sağladılar.

 

Programda konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da dernek üyesi olduüunu ifade etti. Milletvekili Yaman, yaptığı konuşmada Barış Pınarı Harekatına değindi. Yaman " Aşkımız olan Türkiye Kürdüyle, Türküyle, Çerkezsiyle, Lazıyla, Gürcüsüyle, sağcısıyla, solcusuyla, Alevisiyle ve Sunisiyle bizim ülkemizdir. Babalarımızdan aldığımız bu vatanımızı daha güçlü bir şekilde çocuklarımıza bırakmak için her birimiz bir iş yapıyoruz. biz siyaset yapıyoruz siz üretiyorsunuz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bu aziz millet tarihte güçlü olduğunda insanlar mutluydu. Şuanda daha güçlü olma yolunda emin adımlarla gidiyoruz. Ama biz güçsüz olduğumuzda insanlık mutsuz oldu. Bizim tekrar güçlü olmamız lazım ki insanlık mutlu olsun. Güçlü olmanın yolu da üretimden geçer. Bir yolu üretimdir, bir yolu birlik beraberlik ve kardeşliktir. Allaha hamd olsun bu konuda sorun yok. Daha çok üretmemiz lazımdır bu konuda sizlere iş düşüyor” dedi. 

 

Sözlerine sınır operasyonla devam eden Yaman; “Malum bir sınır ötesi operasyonu yapıyoruz. Sefer bizden, zafer Allah’tandır. İnşallah Mehmetçik sağ salim kısa sürede operasyonu bitirirde tekrar döner yurdumuza. Bizim amacımız, bu milletin amacı Suriye’nin toprağını alarak işgal etmek değildir. Eğer öyle olsaydı biz daha önceden Suriye’ye girerdik. Bizim burada amacımız bu bölgede yaşayan bir buçuk milyona yakın Suriyeli kardeşlerimizin özgürlüğüne kavuşturmak. Kimden talimat aldıkları ve kimden yararlandıkları belli olmayan terör örgütünden kurtarmak. Türkiye’de 3 milyon 600 bin Suriyeli kardeşlerimiz var. Bakın Türkiye Dünyada ekonomi olarak 17. sırada ama yeryüzünde garip gurabaya en fazla yardım eden Türkiye’dir. Bu koridoru temizledikten sonra Suriyeli mülteciler evlerine dönecekler. Biz bu kardeşlerimizin evlerini de inşa edeceğiz” dedi.

 

Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği Genel Başkanı M. Zeki Gedikoğlu denek çalışmaşarı hakkında bilgi verdi. Gedikoğlu " “Derneğimiz 1994 yılında kurulan bir dernek, ilk olarak Gebze, ardından Kocaeli ve daha sonra Marmara bölgesine yayıldı. 11 ili 250 ilçeyi yaklaşık 25 ile 30 yurt dışı temsilcilikleri olan mütahit, İşadamı, sanayici, bürokrat kişilerin bir araya geldiği bir dernek. 94 ten beri hem Türkiye geneli hem bölgesel olarak birçok faaliyetlerimiz oldu. 1998 yılı Ağustos ayında depremle ilgili konferans vermiştik. Türkiye Depreme Davetiye Çıkarıyor. Nitekim 1999 yılında bu deprem yaşandı. Halen uzantıları devam ediyor. Bizler bu gün iş adamlarımız ve mütahitlerimizle bir araya gelerek binalarının yapımı ile ilgili Depremde toplanma alanları ile ilgili birçok projeler yaptık ve bunları uygulamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer;  yaptığı konuşmada, “Ben burada birlik ve beraberliği görüyorum. Çünkü Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneğinin bu anlamlı toplantısına tüm siyasi partilerimizin katılması demek birlik ve beraberlik demektir. Bu tablo çok önemli bir tablodur. Bu güzel tabloyu burada görmem ve bunu burada düzenleyen arkadaşlarıma müteşekkirim. Mütahit arkadaşlarımız, Sanayici iş adamlarımız özellikle cesaret göstererek girişim bulunarak, aslında kendi rızıkları değil, memleketin kalkınması ve refahın artmasını sağladıkları için de ben kendilerine teşekkür ederim. Gölcük özelinde ise biz burada 17 Ağustos Depremini yaşadık. Mütahitlik nedir kimlerin olması gerekir, binaların ne şekilde denetlenmesi gerekir ve sonuçlarının neler olduğunu biz bizzat yaşayarak öğrendik. Temmenimiz buradaki seçkin nezih insanlarında destekleriyle gayretleriyle Gölcük’te yeniden bir Kocaeli yıldızı oluşmasını sağlayacak bir ilçe olacak” dedi.

 

Fahri Haner  

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞ, ADAMI, VE, MÜTEAHHİTLER, YALI, EVLERİ'NDE, BİR, ARAYA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı