Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 14:12
 
İŞERİ “41 YIL SONRA GÖLCÜK’Ü ALACAĞIZ”
Gölcük İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden İsmet İşeri, istifasının ardından düzenlenen ilk olağan toplantıya başkan adayı sıfatıyla katılarak açıklamalarda bulundu. İşeri; "Yerel iktidarı aldığımızda partinin çıtasını bir üst seviyeye taşıma fırsatını 41 sene sonra yakalamış olacağız. İnanıyorum ki Gölcük’ü alacağız. Biliyorum, umut ediyorum, inanıyorum! Sizlerde inanın mutlaka kazanacağız” " dedi.
Siyaset Haberi
İŞERİ “41 YIL SONRA GÖLCÜK’Ü ALACAĞIZ”

Gölcük Belediye başkanlık adaylığı için CHP İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden İsmet İşeri, Fikret Gürel vekaletinde gerçekleşen haftalık olağan toplantıya katıldı. 

"Turan Dumlu dahil, bütün ilçe başkanlarımız bizlerle beraber olacak" 
Birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olmuş bir konumumuz var diyen İşeri; "Bunu kamuoyu da bu şeklide algıladı. Nitekim bizden önceki ilçe başkanlarımız ve Turan Dumlu bize sahada her türlü destek olacaklarının sözünü verdiler. Bu açıdan Turan Dumlu dahil, bütün ilçe başkanlarımız bizlerle beraber olacak" dedi.

"Gölcük kötü imar düzenlemeleri ile yaşanmaz hale geldi”
Yerel iktidarı almakta iddialı olduklarını belirten İşeri; “Bu olacak, buna yürekten inanıyorum. Yoksa benim adaylığım sadece desinler” diye bir adaylık girişiminden ibaret değildir. Sahdadaki çalışmalarımızda halkın sosyal belediyecilik alanında da bir takım beklentileri var. Gölcük kötü imar düzenlemeleri ile otoparklarıyla, köpek sorunlarıyla, sosyal ve kültürel eksiklikleriyle yaşanmaz hale geldi. Üreteceğimiz, ortaya sunacağımız projeler halka umut vaat etmeli. Gölcük açısından yerel iktidarı alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

"Meclis kadrolarımızda sadece kendi parti dinamikleri içerisinden oluşması düşünülemez" 
İşeri; "Sahaya indiğimizde kadrolarınızı iyi yapmamız yönünde konuşmalar yapılıyor. Bu sefer meclis kadrolarımızda sadece kendi parti dinamikleri içerisinden oluşması düşünülemez. Seçim almaya yönelik bir takım taktiksel tercihlerde olacak. Belli sayıda parti dinamiklerimizin de bu yapı içerisinde olması gerekiyor" dedi.

"Belli çekirdek kadronun meclis içinde olması gerekiyor”
Yönetici kadrolarından istifalar zorunlu fakat mevcut meclis üyelikleri konusunda istifa edilmesinin söz konusu olmadığını belirten İsmet İşeri; “Onlarla ilgili süreci genel merkez ilerleyen tarihlerde açıklayacak. Benimle 2015 yılından beri beraber olan Metin kaya, Hüseyin Köroğlu ve Ümit Doğu Cinemre meclis adaylıkları için istifalarını verdiler. Belli çekirdek kadronun meclis içinde olması gerekiyor ama, toplumun belli kesimlerinden oy getirecek, sokakta karşılığı olan bir takım arkadaşların seçiminde de çok hassas davranacağız” açıklamasını yaptı.

“Partinin çıtasını bir üst seviyeye taşıma fırsatını 41 sene sonra yakalamış olacağız”
İlçe yönetimine, “Hukuken ilçe başkanlığım sona erdi ama, potansiyel ilçe yöneticisi gibi ben sizinle beraber olacağım. Bu süreci birlikte yürüteceğiz” diyen İşeri; “Ülkemizin geleceği adına kader birliği yaptık. Partimizi iktidara taşıma adına birlik ve beraberlik içerisinde mücadelemizi verdik. Bundan sonra bu mücadelemiz devam edecek. Yerel iktidarı aldığımızda partinin çıtasını bir üst seviyeye taşıma fırsatını 41 sene sonra yakalamış olacağız. Biliyorum, umut ediyorum, inanıyorum! Sizlerde inanın mutlaka kazanacağız” diye belirtti.

“Kayyum ataması bizim pozisyonumuzu bozardı”
Başkan adayı İşeri; “Benim istifamdan sonra bir çatlak olup yeni bir kayyum ataması bizim pozisyonumuzu da bozardı. Bıraktığımız yerden, hiçbir eksiklik hmeden yönetici arkadaşlarımızın bu görevi sürdüreceklerine inanıyorum” diyerek birlikteliğin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Meclis üyesi adayları söz aldı
Başkan İşeri’nin konuşmasının ardından CHP İlçe Başkan Vekili Fikret Gürel, yönetimden istifa ederek, belediye meclis üyeliğine aday olan Hüseyin Köroğlu, Metin Kaya ve Ümit Doğu Cinemre'ye sözü verdi.

Köroğlu; “41 yıllık hasreti gidereceğiz”
İlk sözü alan Hüseyin Köroğlu; “ Geçmişte parti tecrübemiz olsa bile benim adaylığım hemşerilerimizin baskısıyla oldu. Maddi ve manevi gücümle 41 yıllık hasretini gidereceğimiz belediye başkanlığını almak için çalışacağım” dedi.

Kaya; “Hep birlikte çalışacağız”
Köroğlu’nun ardından konuşan Metin Kaya; “Burada yaklaşık üç yıldır beraberiz. Kalbini kırdığım kim varsa herkesten özür diliyorum. Sizinle çalışmak keyifliydi. Bundan sonra hep birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Cinemre; “Hukukçu olması yönünde talep olduğu için aday oldum”

Son sözü alan Ümit Doğu Cinmere; “Benim aklımda siyaset yoktu. İsmet Bey’in sayesinde siyasete adım attım. Bu zamana kadar çalıştığım arkadaşlarımla gurur duydum. Mecliste mutlaka bir hukukçu olması yönünde talep olduğu için aday oldum” açıklamasını yaptı.

Gürel; “İstifa etmek, görevlerden ayrılmak değil”

Toplantıda son açıklamayı CHP İlçe Başkan Vekili Fikret Gürel yaptı. Gürel; “İstifa etmek, görevlerden ayrılmak değil, Biz bu yuvayı hep birlikte iktidara taşıyacağız. Yeni yönetim oluşumu konusunda görüşmeleri yaparak önümüzdeki hafta tamamlamış olacağız. Seçim çalışmaları konusunda resmi bir süreç başlamadığı için, aday adaylıkları konusunda çalışıp sahaya inip gerekli çalışmalarımızı yapacağız. Resmi sürecin başlaması ile birlikte projelerimizle sahaya ineceğiz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞERİ, “41, YIL, SONRA, GÖLCÜK’Ü, ALACAĞIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı