Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 17:23
 
İŞERİ ‘EMEKLİ MAAŞ ZAMMI YETERSİZ’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri, ekonomi ve işsizlik hakkında dün bazı açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
İŞERİ ‘EMEKLİ MAAŞ ZAMMI  YETERSİZ’

 Başkan İşeri, ilk olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne değindi ve “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Basın hürriyetinden doğan mahzurların giderilme vasıtası, yine basın hürriyetidir’ demiştir. Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda her şartta görevleri peşinde koşan toplumsal sorunları dile getirmek, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden zor şartlar altında emek verip özveriyle çalışarak bağımsız haber yapan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

‘EMEKLİ MAAŞ ZAMMI OLDUKÇA YETERSİZ’

Sözlerine devam eden Başkan İşeri, “Ülke olarak baktığımız zaman ekonominin rayında gitmediğini görmekteyiz. Asgari ücrete bizim belirttiğimiz oranda zam verilmedi. Emekli maaşlarına ise yüzde 8 gibi bir zam yapıldı. Bu zam oranı, emeklileri memnun etmediği gibi oldukça yetersizdir. Emekliler, maaşları yetmediği için emekliliklerinden sonra başka bir işte daha çalışmak durumunda kalıyor. Bunları önlemek yerine emeklilere daha yüksek bir yaşam standardı sunmalı, mevcuttaki işsizlik oranını da azaltacak hamleler yapılmalı” dedi.

‘GENÇLERE DAHA MUTLU BİR YARIN TESİS EDİLMESİ GEREKİYOR’

Başkan İşeri, açıklamasının sonunda “İşsizlik oranlarının yüksekliğinden ötürü özellikle gençlerimiz, maddi olarak rahata kavuşamadıkları gibi bu durumdan ötürü ruhsal anlamda da çöküntüye uğruyor. Psikolojik durumları, işsizlikten ötürü kötü durumda. Gençler, artık kendilerini iyi hissetmiyor ve yarına umutsuz bakıyorlar. Öncelikle işsizliğin azaltılması ve gençlere daha mutlu bir yarın tesis edilmesi gerekiyor. Bu konuda da adımların atılması oldukça önemli. Gençler için artık kendi ayakları üzerinde durabilecekleri bir ortamı oluşturmak şart” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞERİ, ‘EMEKLİ, MAAŞ, ZAMMI, , YETERSİZ’,
Yorumlar
Haber Yazılımı