Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 20:26
 
İŞERİ ''TARİHİ BİR SORUMLULUK ÜSTLENDİM
CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri akşam saatlerinde düzenlediği açık hava toplantısı ile belediye başkan adaylığını açıkladı. İşeri konuşmasında ''Biz Gölcük Belediyesini aldığımızda birilerini zengin etmek, birilerine yaranmak için böyle bir yönetim anlayışı içinde olmayacağız" dedi. İşeri'nin açıklaması sırasında eski ilçe başkanları ve kalabalık bir partili topluluğu hazır bulundu.
- Haberi
İŞERİ ''TARİHİ BİR SORUMLULUK ÜSTLENDİM

Parti binasını önünde gerçekleştirilen programa partililer ve Önceki Dönem İlçe Başkanları yoğun katılım sağladı.

ESKİ BAŞKANLAR YALNIZ BIRAKMADI
Geçtiğimiz akşam parti binasının önünde gerçekleştirilen programa tüm örgüt başkanları önceki dönem İlçe Başkanları Adanan Usta, Fahrettin Büyükoğlu. Caner Uzuner, Fikret Gürel, bir önceki dönem Belediye Başkan Adayı Turan Dumlu,  Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katılım sağladı.

YEREL YÖNETİMLER ÖNEMLİ
7 Nisan 2012 tarihinde Gölcük ilçe Örgütüne başkan seçilen İsmet İşeri ilçe başkanlığından istifa edip yerel seçimler için belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Programda konuşma yapan İsmet İşeri “ Değerli arkadaşlar bu akşam sizleri 6 buçuk yıl süren ilçe başkanlığımı sonlandırmak ve Gölcük Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklamak için buraya davet ettim. 7 Nisan 2012 yılında partimin ilçe başkanlığına seçildim. Biliyorsunuz İlçe başkanlığı görevini yürütmek hiç kolay değil. Çünkü biz kurucu iradeyiz. Bugün hepimiz çok sıkıntılı süreçten gidiyoruz. Yerel Yönetimler iktidara giden yolun başlangıcıdır. Yani yerel yönetimler çok, çok önemlidir dedi.


GÖLCÜK’DE SOSYAL BELEDİYECİLİK YOK 
İşeri açıklamalarının devamında “Hepinizin bildiği gibi Belediyecilik zor görevdir. 1968 yılında göreve gelen Süleyman Solak başkanımızın Gölcük’ün mimarında gerçekten çok emeği vardır. Kendisini rahmetle anıyorum. Süleyman Solak başkanımız 1977 yılında belediye başkanlığını kaybettikten sonra Gölcük sosyal belediyeciliği kaybetmiştir. O günden bu yana Gölcükte sosyal belediyecilik olmamıştır. Ama inanın siyaseten söylemiyorum buranın havasını soluyan havasını yaşayan bir İsmet İşeri olarak Gölcük gerçekten çok kötü durumda. Bizler Gölcük sosyal belediyecilik vizyonuyla halkıyla bütünleşerek imar edeceğiz. Mahalle, mahalle gezeceğiz. Hep birlikte Gölcük’ü yaşanabilecek hale getireceğiz. Biliyorum bunu yapmak çok zor ama bizler projelerimizi Büyükşehir’e iletip insanların İzmite gitmelerini önleyeceğiz. Bizler büyüklerimizin bize bıraktığı mirası canla başla çalışıp en güzel hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

RÜŞTÜMÜ İSPAT ETTİM
Belediye Başkanlığına aday adaylığı konusunda bilgi veren İşeri “Adaylığım konusuna gelirsek benim illa ki makam başkanlık gibi bir düşünceyle siyasete girme gibi amaçta hiç olmadım. Siyasetteki ilk amacım rüştümü ispat etmekti. Biliyorsunuz ki 2014 yerel seçimlerinde Gölcükte Turan Dumlu ile iktidara çok yaklaştık. Gölcük halkı sağ olsun teveccühünü gösterdi ama olmadı. Kendimi tanıtacak olursam Gölcükte 34 senedir yaşamaktayım. Mali Müşavirim ve mesleğime hala devam etmekteyim. Gölcük’ün STK’sıyla dernekleriyle sendikalarıyla hep iletişim halinde olduk. Son bir yıldır Gölcükte benimle alakalı oluşan teveccühü gördükten sonra bu tarihi sorumluluğu almanın zamanının geldiğini anladım” dedi.

BELEDİYEYİ BİRİLERİNİ ZENGİN ETMEK İÇİN İSTEMİYORUZ
İşeri “son olarak Şunu net söyleyeyim ki biz belediye başkanlığına birilerini zengin etmek için gelmeyeceğiz. Kimseyi kayırmayacağız. İhtiyaca göre iş vereceğiz. Bizim Meclis Üyelerimiz toplumun tüm kesimlerini kapsayacak tabloda olacak. Bizler çok zor bir göreve soyunuyoruz. Bu zor görevi oluşturacağımız kaliteli kadrolarla insanlara anlatacağız. Herkesin takdirini kazanacak kadromuzla halkımızdan görev isteyeceğiz.  Partimde 6 buçuk yıl görev yaptım. Görev yaptığım sürece her zaman yanımda olan eski ve yeni tüm örgütteki arkadaşlarıma ve özellikle kadın kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Aday adaylık sürecimiz bizi partimizden kopartmayacak  Bunu herkes iyi bilmeli.  Bu sefer Gölcükte iktidarı mutlaka kazanacağız. Buna inanın” diyerek zafer mesajı verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞERİ, ''TARİHİ, BİR, SORUMLULUK, ÜSTLENDİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı