Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 13:52
 
İŞERİ “VATANDAŞ ÇORBA İÇEMİYOR”
CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri ve Yönetimi ilçe binasında gerçekleşen haftalık olağan toplantıda ekonomik sıkıntıya değindi. Başkan İşeri “Vatandaş sıkıntıda, vatandaşın cebinde, mutfağında yangın var. Esnaf perişan. Sistemden nemalanan insanlar, tabi ki bu ekonomik göstergelerden memnun. Esnaf hasılatının yarı yarıya düştüğünü söylüyor. Vatandaş köfte kaç para demiyor, çorba kaç para diye soruyor'' dedi.
Siyaset Haberi
İŞERİ “VATANDAŞ ÇORBA İÇEMİYOR”

Haftalık olağan toplantıda gündemi değerlendiren CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, Türkiye'nin ekonomik alanda zor bir süreçten geçtiğini belirterek; . Bugün esnaf, ne vergi taksitlerini, ne banka taksitlerini, ne de kredi kartlarını ve çeklerini ödeyemeyecek durumda! Vatandaşın cebinde, mutfağında yangın var'' dedi.

Adalet ve Demokrasi
Sözlerine ilk olarak, Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından, 15 Nisan Pazar Günü Gebze'de yapılacak olan Adalet ve Demokrasi Sempozyumu hakkında bilgiler vererek başlayan Başkan İşeri; ''CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Parti Meclis Üyesi Doç Dr. Yunus Emre, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın Adnan Sezgin, SP GİK üyesi Ergün Kaya, Anayasa Hukuku Profesörü İbrahim Kaboğlu, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Erdem Gül ve ERG Politika Analisti Yeliz Düşkün katılacağı sempozyum çok verimli olacak'' dedi.
Milli irade gasp edildi
Başkan İşeri, CHP Genel Merkezi tarafından alınan karar ile 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumuna tepki olarak yapılacak eylem hakkında bilgiler vererek; ''16 Nisan milli iradenin gasp edildiği gününü yıl dönümü. ''Ohal değil, Demokrasi'' söylemi, gerek sandıktaki milli iradenin gasp edilmesi, gerek Ohal'in yeniden uzatılacak sinyallerinin veriliyor olması nedeniyle, her iki durumda farkındalık oluşturmak adına Genel merkezimiz kararı ile 16 Nisan 2018 Pazartesi Günü, saat 12.00 ila13.00 arasında 81 ilde eşzamanlı olarak oturma eylemi yapılacak. ''Ohal değil, Demokrasi'' pankartları açılacak. Oturma eylemi İzmit Sabri Yalım Parkı'nda yapılacak'' dedi.
Parlamenter demokrasi rafa kaldırıldı
''16 Nisan gerçekten önemli bir gün'' diyen Başkan İşeri; ''Anayasa değişikliği açısından parlamenter demokrasinin rafa kaldırıldığı, önümüzdeki olası bir başkanlık seçimlerinde, şu an hukuki olmayıp, fiili yönetim anlayışı, tabi hukuki duruma gelecek. Kim seçilirse seçilsin. Ancak, ifade etmekte olduğumuz gibi, başkanlık sistemi CHP tarafından alınırsa, en kısa sürede parlamenter demokrasiye geçiş sürecini çok hızlı bir şekilde yaşayacağımızı genel başkanımız ifade etmiştir'' dedi.
''Kılıçdaroğlu, dürüst ve nitelikli bir kişi''
Siyasi açıdan ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini belirten Başkan İşeri;  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Genel Başkan Kılıçdaroğlu için söylediği ”Devletten aldığı maaş dışında tek kuruşu kazanmamış adam” sözüne yönelik olarak; ''Cumhurbaşkanının genel başkanımız ile ilgili söylediklerine çok teşekkür ediyoruz. Genel başkanımızın ne kadar temiz bir insan olduğunu, maaşının dışında tek bir kazanımının olmadığını teyit etmesi, Kılıçdaroğlu'nun ne kadar dürüst, nitelikli bir kişi olduğu yönünde altı çizilmesi gereken önemli bir söylem. Biz bu konuda genel başkanımızın bir kusuru olmadığını biliyoruz'' diye açıkladı.
''Her alana müdahale ediyor''
Türkiye'nin ekonomik alanda büyüme gösterdiğine yönelik açıklamalara istinaden açıklama yapan Başkan İşeri; ''Reel sektörün içinde bir Mali Müşavir olarak, şunu ifade etmek isterim. Bugün esnaf, ne vergi taksitlerini, ne banka taksitlerini, ne de kredi kartlarını ve çeklerini ödeyemeyecek durumda! Hakikaten büyük bir sıkıntı var. Sosyal hukuk devleti, demokrasi ile yönetilen bir ülke ve ülkeyi yöneten tek bir insan. Her alana müdahale ediyor. Müdahalelerde, Ohal kanun hükmünde kararnameleri devam ettiği sürece, otomatikman reel sektöre de, ekonomiye de çok olumsuz yansımalar oluyor. Dolar 4 TL'yi, Euro 5 TL'yi geçti. Benzin 5 lirayı geçti. Mazot 5 buçuğa yakın'' dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞERİ, “VATANDAŞ, ÇORBA, İÇEMİYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı