Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 15:29
 
İYİ KADINLAR ANKARA’DA
İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, İyi Partinin kuruluşunun 3. yılını değerlendirdi. Başkan Aynacı “3 Aralık 2019 bizler cesurlar hareketi olarak üçüncü yılına girmiş bir parti olarak milletimizin umudu olmak konusunda ısrarlı çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Kocaeli İyi Parti il teşkilatı olarak 12 ilçeden 20 otobüs 1000 kişi ile bu gün Ankara ya İyiler hareketinin lideri Meral Akşener’in gurup toplantısı için yola çıkıldı. İlk günkü heves ve inançla çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.
Siyaset Haberi
İYİ KADINLAR ANKARA’DA

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, İyi Partinin kuruluşunun 3. yılını değerlendirdi. Başkan Aynacı “3 Aralık 2019 bizler cesurlar hareketi olarak üçüncü yılına girmiş bir parti olarak milletimizin umudu olmak konusunda ısrarlı çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Kocaeli İyi Parti il teşkilatı olarak 12 ilçeden 20 otobüs 1000 kişi ile bu gün Ankara ya İyiler hareketinin lideri Meral Akşener’in gurup toplantısı için yola çıkıldı. İlk günkü heves ve inançla çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Genel Başkan Meral Akşenerle özel toplantı sonrası Kocaelinin cesur kadınları Gazi Meclis ve Anıtkabir ziyareti de gerçekleştirilecekler”dedi.

ENGELLİYE ENGEL OLMAYALIM
Başkan Aynacı “3 Aralık aynı zamanda Dünya engelliler günü olarak kabul edilmiştir. Senede bir kez hatırlamakla ve gündeme getirmekle bu yaranın kapanmayacağını bizler çok iyi biliyoruz. Engelli bir birey olmak sorunlar oluştursa da, en büyük sorun engelliye engel olma sorunudur. Medeniyeti ancak engelleri kaldırırsak yakalayabiliriz. Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin "BİZ DE VARIZ!" çığlığına kulaklarımızı tıkamadan onları topluma kazandırmamız gerekiyor. Hayat akışında bizlerde zorlandığımız durumlarda önümüze çıkan engeller karşısında birer engelli haline gelebiliyoruz. Bu engelleri ancak birlikte olursak aşabiliriz. 
Genel başkanımız sayın Meral Akşenerin de ifade ettiği gibi;
"Türkiye'ye şampiyonluk vaad ettiler, ama memleketi küme düşürttüler. Bu sistem yüzünden; demokrasi, yargı sistemi ağır yara aldı. Bu ne demek? Yurt içindeki güvensizliği geçtim, yatırımcıda büyük güven sorunu demek” şeklinde konuştu.

BU SİSTEMDEN KURTULMALIYIZ
Başkan Aynacı “Demokrasinin işlemediği, yargının, iktidarın memuruna dönüştürüldüğü bir ülkeye, kimse yatırım yapmaz. Türkiye'yi bu girdaptan çıkarmanın ilk adımı, bu sistemden kurtulmaktır. İyileştirilmiş Parlamenter Sistem, Türkiye'nin çıkış yoludur. İYİ Parti olarak, ilk günden beri, bütün bunların olacağını öngördük ve bu ucube sisteme karşı çıktık. Şimdi de, bu acı sonuçları yaşarken diyoruz ki; 'gelin vakit kaybetmeden, bu yanlış yoldan dönün, Türkiye'yi yeniden, demokratik bir hukuk devletine dönüştürelim.
Bizler İyi parti teşkilatları olarak genel başkanımıza sonuna kadar katılıyoruz ve Türkiye nin bir an önce bu ucube sistemden tekrar Parlementer sisteme dönmesi gerektiğini ivedilikle savunuyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE BU YARAYI TEDAVİ EDEBİLİR
Başkan Aynacı “Ülke gündemini uzun zamandır meşgul eden diğer bir konuda EYT meselesi ki bu mesele, ailelerle birlikte, milyonlarca vatandaşımızı mağdur ediyor. İtip kakarak, yok sayarak, her şeye bulunan parayı bu mesele için yok diyemeyiz. Sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamak, ilk adım olabilir. Türkiye'nin, bu kadar büyük bir yarayı tedavi edecek imkanları var. Evet, bir maliyeti var. Ama Türkiye'nin, o maliyeti göğüsleyecek imkanları da var.  Sevgiyle kapanmayacak yara, aşılmayacak engel yoktur. Dünya Engelliler Günü'nün engelsiz bir yaşam için farkındalığımızı arttırmasını dilerim”şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, KADINLAR, ANKARA’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı