Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 14:30
 
İYİ Parti’de üye sayısı 10 bini geçti
İYİ Parti İl Başkan Şanbaz Yıldız, partilerinde üye sayısının kısa sürede 10 binin üzerine çıktığını ifade etti
Siyaset Haberi
İYİ Parti’de üye sayısı 10 bini geçti

İYİ Parti İl Başkan Şanbaz Yıldız,  yaptığı açıklamada üye sayısına dikkat çekti. Yıldız, şu ifadeleri kullandı: “21 Haziran tarihinde İYİ Parti Kocaeli İl kongremizi pandemi sürecine rağmen, yoğun bir delege katılımıyla tamamlamış olduk. Her partide olduğu gibi, kongre süreçleri sonrası partimizde de kongre sonrası istifaların yaşanması doğaldır. Bu istifalar doğal olarak bizim partimizde de olmaktadır. Öncelikle şunu söylemeliyim ki istifa tek taraflı bir irade beyanıdır ve kişinin kendi tercihidir. Ancak bu tarz istifalar genelde , kişisel hırslarını ve taleplerini, parti aidiyetinin önünde tutan kişilerin gerçekleştirdiği bir davranış şeklidir. Elbette parti içi demokratik mücadele olacaktır ve Parti içi muhalefet de her zaman olacaktır. Ancak bu muhalefet ve mücadeleler kongrelerin bitmesi ile birlikte sonlandırılmalı ve tek vücut halinde hareket edilmelidir. İl kongresini müteakip yaşanan istifalara baktığımızda açıkçası çok da şaşırmadığımızı söyleyebilirim. Çünkü süreç öncesi bazı üyelerimizin gerek sosyal medya üzerinden gerek ise bazı sohbet ortamlarında bu tarz eylemlerde bulunacakları sinyalini görüyorduk. Ben hiçbir arkadaşımızın partimizden kopmasını arzu etmiyorum. Hele ki partimize teveccühün sürekli arttığı böyle bir süreçte bir üye bile bizim için çok değerlidir. Dolayısıyla küsüp, kızıp istifa eden arkadaşlarımızın bu davranışını doğru bulmamız mümkün değildir.

 

İSTİŞARELER BAŞLAYACAK

İlçelerimiz ve il teşkilatımız sürekli açıktır. Partililerimiz ve vatandaşlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Tüm ilçelerimizde periyodik aralıklarla üye stantlarımız kurulmakta ve üye girişleri sağlanmaktadır. Örneğin geçtiğimiz hafta sadece Körfez ilçemizde birkaç gün içerisinde seksen kişi partimize üye olmuştur. İl başkanı olarak göreve geldiğimiz 10 Eylül 2018 tarihindeki 2 bin 257 üye sayımız vatandaşlarımızın büyük teveccühüyle hızla artmaktadır. İstifalara rağmen pandemi sürecindeki 8 bin 200 olan üye sayımız bugün üye sistemimizde onay bekleyenlerle birlikte 10 bini geçmiş bulunmaktadır. Kısa bir zaman dilimi içerisinde hedeflediğimiz üye sayısına ulaşacağımıza inanıyorum. İlerleyen süreçte tüm ilçelerimizde istişareler yapacağız. Partililerimizi dinleyecek ve fikir alışverişinde bulunacağız. İYİ Parti Kocaeli teşkilatları olarak biz güçlü bir yapı oluşturduk. Daha şimdiden yarın seçim olacakmış gibi kadrolarımızı hazır hale getiriyoruz. Artık parti içi mücadele bir kenara bırakılmalı ve her partilimiz ileride yapılacak olan seçimlere odaklanmalıdır. İl başkanlığı olarak çalışmalarımız bu doğrultuda yürütülmektedir.

 

HEDEFİ AÇIKLADI

İYİ Parti, kuruluş aşamasından bu yana her türlü engellere, zorluklara rağmen hızla büyümektedir. İnanılmaz bir yükselişin içerisindeyiz. Milletin teveccühü bize dönmüş vaziyette. Bunu devam ettireceğiz. Partimizin her geçen gün nasıl milleti ile bütünleştiğini, hızlı bir şekilde iktidara doğru yol alıp yöneldiğini görüyor büyük bir mutluluk, büyük bir onur duyuyorum. İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile birlikte daha İYİ Türkiye hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti’de, üye, sayısı, 10, bini, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı