Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 15:11
 
İYİ PARTİ İKİ YAŞINDA
Partinin ikinci yıl dönümü parti binasında kutlayan İYİ Parti Gölcük ilçe Başkanı İsmail Aynacı" Millet istedi İYİ Parti kuruldu” dedi.
Siyaset Haberi
İYİ PARTİ İKİ YAŞINDA

2 yıl önce kurulan İYİ Parti Gölcük ilçe teşkilatı parti binasında partinin ikinci yılını kutlamak için program düzenlediler. Programa İYİ Parti ilçe başkanı İsmail Aynacı ve parti yönetimi, partinkurucuları ve üyeler katıldı.

İYİ PARTİ TÜRKİYE'NİN UMUDU

Programda konuşan İYİ Parti ilçe başkanı İsmail Aynacı; “Sabah saatlerinde 'İyi Parti'nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'nın ilgili birimine teslim eden Meral Akşener, yeni partisini Ankara'da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde ‘Türkiye İyi Olacak’ sloganıyla kamuoyuna açıkladı. Akşener kürsüye çıktığı sırada salondakilerin ’Başbakan Meral’ şeklinde slogan atması üzerine ’Ben Cumhurbaşkanı olacağım’ şeklinde cevap verdi. Yapılan oylamada Meral Akşener oy birliği ile İYİ Parti genel başkanlığına seçildi. Türkiye’nin umudu olan cesurlar hareketi böyle başladı. İYİLİK, Umuttur, İYİLİK, Adalettir, İYİLİK, Cesarettir, İYİLİK Kararlılıktır, İYİLİK, Bilgidir, İYİLİK, Medeniyettir, İYİLİK, Gelecektir ve İYİLİK, Zenginliktir. 

Eline ay yıldızlı kınayı yakarak ülkesi için yola çıkan genel başkanımızın;               umutlarımız var , gücümüz var. Adil bir Türkiye istiyoruz. Özgür bir toplum istiyoruz. Hakkımız var. Yeni bir siyasal hareketle Türkiye kucaklaşmasını başlatıyoruz. Allah hayırlı eylesin…diyerek çıktığımız yolda tam iki seneyi doldurduk. Yılmayacağız, yıkılmayacağız,  ve başaracağız, başaracağız, başaracağız. İYİ Parti bir ajandadan, bir kariyer planından,  ya da küçük hesaptan doğmadı. Tarih çağırdı, millet istedi. İYİ Parti böyle kuruldu. İYİ Parti'nin ne anlama geldiğini, daha iyi anlayabilmek için, şöyle bir hatırlayın, bizi yola çıkaran sebepleri; devlet FETÖ’ YE teslim edilmiş. PKK'yla pazarlık masaları kurulmuş. Türklük, topyekun saldırı altında. Cumhuriyetin değerleri ve Atatürk düşmanlığı, deyim yerindeyse, gençlerin diliyle, trend olmuş. Hiçbir zaman unutmayacağımız ve asla affetmeyeceğimiz bu işbirliklerinin, ülkemize yaşattığı acılar hala taze. Çözüm ihanetiyle, devleti hendeğe itelediler. Mehmetçik, kanıyla, canıyla, kurtardı. FETÖ’ YE teslim ettikleri devletimizi, Millet 15 Temmuz'da, sokaklardan topladı. işte bu ihanet projelerine, başından beri karşı çıkan, direnç gösteren aziz milletimizin, çağrısıyla kuruldu. Türk milleti  'Kim var?' diye sordu. Sağımıza solumuza bakmadan, "Biz varız" dedik.

Türk vatanı, 'Yok mudur kurtaracak, bahtı kara maderimi?' diye sordu.Durup düşünmeden, 'Biz varız' dedik. Türk bayrağı 'Rüzgar bekliyorum' dedi. Poyraz gibi estik. Durduğumuz yer belli. Gittiğimiz yol belli. Dost da düşman da bilir ki: Tanrı Dağı kadar Türk'üz, Hira dağı kadar Müslüman. Büyük ve müebbet bir ülkeye sevdalıyız. Bu yolda, başımıza ne gelecekse, hazırız ve razıyız. Hem sütümüzden, hem kanımızdan, bu bizdeki huydur. Aziz milletimize sesleniyoruz; senin için kalkan elleri not et. Üstüne akın eden, İYİ ve Cesur insanları not et. Senin hayrına bir önergeyi, şahsi hesaplarla engelleyenleri, not et.    Şunu da bilin ki; İYİ Parti, Türk Milleti'nin Meclisi'nde, Türk Milleti için mücadelesinden, zerre geri adım atmayacak. Milletin derdiyle dertlenmeye, devam edeceğiz. Sözümüz var. Yüce Türk milleti emin olsun ki İYİLER hareketi iki yılında olduğu gibi sonsuza kadar mücadeleye devam edecektir. İYİ Parti 2 yaşında. Bizler bu yola çıkarken “cesurlar hareketi” olarak, genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in kararlı ve başarılı tutumu ile 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Parti kimliği ile siyaset sahnesinde yerimizi aldık. Genel Başkanımızın liderliğinde İYİ Partiyi kurarak ne kadar isabetli bir karar verildiğini ve Türkiye’nin İYİ Partiye ne kadar çok ihtiyacı olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından pastayı keserek davetlilere ikram ettiler.

Fahri Haner

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, İKİ, YAŞINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı