BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 09:28
 
İYİ PARTİ'NİN İŞİ ÇOK ZOR...
Siyaset Haberi
İYİ PARTİ'NİN  İŞİ ÇOK ZOR...

İyi Parti İçişleri eski Bakanı ve MHP eski Milletvekili Sayın Meral Akşener ile MHP'den kopmuş arkadaşlarıyla kurduğu, ülkemizin en yeni ve tabiri caiz ise çiçeği burnunda bir parti. İyi Parti'nin beni kendisine çeken en önemli yanı Meral Akşener, yani benim kendisine hitabımla Meral Abla.

Şimdi Sayın Akşener, beğenirsiniz beğenmezsiniz, seversiniz sevmezsiniz ama kadın başaına bir parti kurdu ve adını da İyi Parti koydu. Tabiiki İyi Parti'nin kurulması kolay olmadı. Her yeni kurulan parti onlarda sıkıntılı bir süreçten geçiyor. İşleri kolay değil. 
Başta Meral abla olmak üzere, Allah hepsinin yardımcısı olsun, yolları açık olsun. Ama bana göre, biraz aceleye geldi gibi İyi Parti. Bunun örneğini Gölcük'ten vermek mümkün. Gölcük'te de birileri MHP'den istifa ederek bu işe talip oldu ve bir takım çalışmalara başladı. 

KAMAN'A BU GÖMLEK BÜYÜK GELİR
Dediğim gibi İyi Parti hem sancılı hem de aceleci doğdu. Ülke genelei her ne kadar beni ilgilendirmese de, il ve ilçe geneli ilgilendiriyor. Önce alel acele İl Başkanlığı görevine Haluk Ulusoy'u getirdiler. 
Ama aradan bir hafta 10 gün geçtikten sonra, Ulusoy istifa etti ve İl Başkanlığı ihalesi Dr. Serdar Kaman'a kaldı. Hayırlısı olsun, inşallah başarılı olur. Ancak, önceki akşam ilçemize geldiği toplantıda bu heyecanı ve arzuyu kendisinde göremedim. Gördüm desem yalan olur. Yani bu gömlek Kaman'a büyük gelecek gibi geliyor bana.
İlçemizde İyi Parti'nin öncülüğünü üstlenmiş isimler, önceki akşam oldukça soğuk ve yağışlı bir havada, Saklı Bahçe'de İl Başkanı Kaman'ın katılacağı bir toplantı organize etmişler. 
Tabi bu toplantı, nedense bilemiyorum, basına haber verilmedi ama biz bir şekilde öğrendik. Toplantının akşam saat 19.00 da yapılacağı İYİ Partililere duyurulmuştu ama Sayın Kaman 1 Saat 20 dakikalık bir gecikmeyle salona geldi.   

NE YAPTIKLARINI ANLAYAMADIM
Ha bu arada, beni gören tüm İyi Partililerin yüzü bir tuhaf oldu. Hepsi beni ve bende hepsini tanıyan bir insanım. Ama beni gören sanki öcüymüşüm gibi benden çekindiklerini htim. 
Ne bir içeri buyur eden, ne bir çay iç diyen İYİ Parti'liye denk gelmedim. Rica minnet çay isteyerek içimi ısıtmaya çalıştım. İl Başkanı Kaman gelene kadar, MHP eski İlçe Başkanı İsmail Eroğlu ile DYP eski İl Başkanı Recai Gönenç ikide bir kolkola dışarı çıkarak hararetli hararetli bir şeyler konuşuyor. Zannedersiniz ülkeyi kurtaracaklar.  Başka bir yerde başka bir 2'li 3'lü gruplar fısır fısır.  “Yahu neler oluyor?” demekten kendimi alamadım.  

İŞLERİ GÖLCÜK'TE ÇOK ZOR...
Topantıda dikkatimi çeken en önemli şey, İl Başkanı Kaman olmak üzere, pek çok partili sanki silah zoruyla oraya gelmişler gibiydi. Suratlar asık, gerginlik had safhada. Yahu fotoğraf çekiyorum, bazı partililer yüzlerini kapatıyor. 
Sanki İyi Parti İllegal bir partiymiş gibi, sanki bu toplantı illegal bir toplantıymış gibi. Bakın hanımlar beyler, ne İyi Parti İllegal bir parti, nede Genel Başkanı Sayın Meral Akşener İllegal bir bir insan. 
Beğenmiyorsanız gelmeyin kardeşim, istemiyorsanız kimse sizin kafanıza silah dayamıyor. Ama yaptığınız hiç hoş değil. 
Toplantının amacı, “Tanışma toplantısı mı, kapışma toplantısı mı?” anlayamadım. Hani birisi meftah olur öteki dünyaya gider ya arkasından 7'si okunur ya. Sanki bazıları da bir meftanın 7'sine gelmiş gibiydi.  
Uzun lafın kısası, İyi Parti'nin işi Sayın Kaman ile çok zor, hele Gölcük'te daha da zor. Çünkü, İyi Parti'de Kraldan çok kralcı var. 
“Savaşlar Generallerle kazanılmaz, neferlerle kazanılır...”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ'NİN, , İŞİ, ÇOK, ZOR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı