Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 11:49
 
İYİ PARTİ YENİ YÖNETİMİNİ TANITTI
İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Kocaeli İl Başkanlığı görevine atanan Şanbaz Yıldız, 60 kişiden oluşan yeni yönetimini Emex Otel’de gerçekleşen programla kamuoyuna tanıttı.
Siyaset Haberi
İYİ PARTİ YENİ YÖNETİMİNİ TANITTI

önetim listesini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sunmuştu. Akşener ve kurmaylarının da onayını alan İYİ Parti Kocaeli’nin 60 kişiden oluşan yeni yönetimi Emex Otel’de gerçekleşen programla kamuoyuna tanıtıldı. Yeni yönetimin kamuoyuna tanıtıldığı programa İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın yanı sıra İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ilçe başkanları yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

HER ŞEYE RAĞMEN
Yönetim tanıtım toplantısında konuşan İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Kocaeli’de her kesime dokunacak, hitap edecek bir yönetimimiz oldu. Ne mutlu ki önümüzde ki yerel seçimlerde bu arkadaşlarımızla yola çıkacağız. İYİ Parti sizlerin de bildiği üzere 10 ay önce kurulmuş ve Türk siyasi hayatındaki yerini almıştır. Kuruluş sürecinden bugüne kadar yaşanan sancılı sürece rağmen partimiz dimdik ayakta durmuştur ve her şeye rağmen meclise girmiştir” şeklinde konuştu.

AYRIŞTIRMAYI DEĞİL, KAYNAŞTIRMAYI HEDEFLEYEN
Konuşmalarına devam eden Yıldız, “İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin de dediği gibi kuruluş felsefesi Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü ilke edinen ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kurucu lider olarak benimsemiş toplumun her kesimini kucaklayan, ayrıştırmayı değil kaynaştırmayı hedefleyen bir siyasi oluşumdur. Bizler de bu ilke ve hedefler doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi.

İDDİALI BİRİYİM
Konuşmasında iddialı biri olduğunu ifade eden Yıldız, “Beni tanıyanlar iyi bilir ki kendimden bahsetmeyi sevmem. Sadece şu kadarını diyebilirim. İddialı biriyimdir. Başkaları gibi şunu yaparız, bunu ederiz, şu kadar vekil çıkarırız, şu kadar belediye alırız gibi söylemler benim lügatımda yoktur. Bu söylemi kullananları yadırgamıyorum. Neticede siyasetin bir propaganda ve algı yaratma yönlerini bilmeyen insanlar değiliz. Ancak realistim evet önüme hedefi koyar planmamı yapar hedef kilitlenir ve netice odaklı çalışırım. Ben iddialıyım dedim. İnanmadığım bir yarışın, inanmadığım bir oluşumun içerisine beni hiçbir kuvvet sokamaz” şeklinde konuştu.

BENCİ DEĞİL BİZCİ OLACAĞIZ
Yıldız son olarak, “Kocaeli bizim kentimiz. Hakikaten güçlü ve dinamik bir kadro kurduk. Ekibime güveniyorum. Bu ekiple başarıya ulaşacağımıza olan inancım sonsuzdur. Kavgacı değil, kucaklayıcı olacağız. Sadece eleştiren değil, gördüğü doğruyu alkışlayan olacağız. Yıkıcı değil, yapıcı olacağız. İnsanlara tepeden bakan değil, gönlüne giren bir yaklaşım sergileyeceğiz. Benci değil bizci bir tavrımız olacak” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

ŞANBAZ YILDIZ’IN YÖNETİMİ
Şanbaz Yıldız, Abdulkadir Erbağçı, Adil Gülez, Alper Bircanoğlu, Aslan Sazak, Ayhan Kedikli, Ayşe Gül, Ayşe Rüzgar, Ayşegül Babacan, Baha Yavuz, Burak Altan, Burak Örçen, Burak Uluköylü, Cem Serhat Dayanç, Cenk Erbil, Cihan Bahadır Yaşar, Çağlar Özer, Emre Evren, Ercan Sarıkaya, Erkan Sayanoğlu, Fatih Kürşad Demir, Fuat Berna, Gürkan Uysal, Güzin Aşkın Alparslan Atalı, Halit Bayhan, Haluk Tamyüksel, Hasan Güray Kondu, Hayati Temegün, Huriye Banu Canayakın İnce, İbrahim Sarı, Kaan Dilmen, Kaan Öztoprak, Meltem Güzeller Karakuş, Mehmet Şeref Uzunal, Muhammet Ertürk, Muhsine Akyıldız Evciler, Mustafa Emre Mercan, Mustafa Kaya, Neslihan Hilal Cantimur Kara, Nurcan Acaroğlu Göktaş, Nusret Acur, Osman Nuri Demirel, Özer Ersoy, Pelin Coştur Filiz, Pelin Dönge, Rıza Güven Usta, Selman Gürpınar, Sema Akçay, Serhan Hacıhüseyinoğlu, Şaban Ufuk, Tuğba Kavşut, Turgay Seyis, Turgut Karagöz, Türkan Özcan, Ünal Atabay, Vahit Korkmaz, Volkan Korkut Duygun, Yaşar Kardaş, Yunus Uyar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, YENİ, YÖNETİMİNİ, TANITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı