Haber Detayı
16 Temmuz 2013 - Salı 15:18
 
İzmit'te Orman Yangını
Kocaeli Haberi
İzmit'te Orman Yangını

İzmit'in Alikahya bölgesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan ve yakındaki toplu konutlarının bulunduğu alanı da tehdit eden alevler,paniğe neden oldu. Ekiplerin 10 arazözle müdahale ettiği alevler, buradaki binalara 300 metre kadar yaklaştı.

Alikahya bölgesindeki ormanlık alanda, saat 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kuru ot ve çalıların tutuşması ve rüzgarın etkili olması nedeniyle alevler hızla yayıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine giderken, ilk müdahaleyi çevre sakinleri yapmaya çalıştı. Yangın rüzgarın etkisiyle zaman zaman yön değiştirirken, itfaiye ekipleri binalara 300 metre kadar yaklaşan alevleri önlemek için buralarda yanmamış bölgelere soğutma çalışması yaptı.

Yangının Yuvam Akarca Topu Konutları ile diğer binalara yaklaşması nedeniyle buralarda oturan vatandaşlar büyük panik yaşadı. Bazı kadınların korkudan ağladığı ve baygınlık geçirdiği görüldü. Ekiplerin çalışmaları aralıksız sürüyor. - Kocaeli

Kaynak: (Yeni Gölcük) - Yeni Gölcük Gazetesi Editör:
Etiketler: İzmitte, Orman, Yangını
Yorumlar
Haber Yazılımı