BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
KY YAPI
Haber Detayı
22 Aralık 2016 - Perşembe 10:09
 
İZNİKLİLER DERNEĞİ BURSA’YI FETHETTİ
Gölcük İznikliler Derneği Bursa ziyaretleri kapsamında Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'a ziyaretlerde bulundu.
Kültür Haberi
İZNİKLİLER DERNEĞİ BURSA’YI FETHETTİ

Gölcük İznikliler Derneği Bursa ziyaretleri kapsamında Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'a ziyaretlerde bulundu.

MARMARABİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ
Bu kapsamda Gölcük İznikliler Derneği Başkanı Hasan Basri Başbay, Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Gölcükspor Başkanı Av. Ahmet Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Gölcük Berberler Odası Başkanı Mevlüt Gül, Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Gölcük Belediye Meclis Üyesi Kadir Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri; Erkan Dursun, İrfan Şener ve İznik Tacir Köyü Muhtarı Fikret Ölçer tarafından Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ziyaret edildi. 

Dernekler Kültürlerin Tanıtılmasında Önemli Role Sahip
Yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu dile getiren Başkan Asa, Gölcük İznikliler Derneği'nin yapmış olduğu ziyaret bizler için büyük önem taşımakta. Gerek Gölcük, gerekse başka yörelerde İznik Kültürü'nün tanıtılması ve bireyler arası etkileşim ile de topluma olumlu bir şekilde yansıması dernekler aracılığıyla en güzel şekilde sağlanmakta. Bu yapılırken de o yörenin farklı kültürleri de aynı zamanda öğrenilmekte. Bu kapsamda başta Dernek Başkanımız Hasan Basri Başbay ve Yönetim Kuruluna yapmış olduğu bu anlamlı ziyaretten ötürü teşekkür ediyor, bundan sonra yürütecekleri görevlerinde de başarılar diliyorum, dedi.
Katkılarından Dolayı Teşekkür Ediyoruz
Başkan Asa'ya kendilerini ağırlamasından dolayı teşekkürlerini ileten Dernek Başkanı Başbay, Bursa'mızın ve nitekim Türkiye'nin önemli kuruluşlarından biri olan Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini layıkıyla yürüten Başkan Asa'ya bir ziyarette bulunmak istedik. Bu anlamda kendisinin de İznik'te doğup büyümüş olması yapmış olduğumuz ziyarete farklı bir anlam kattı. Kendisi bugüne değin bizlere önemli katkılarda bulunmuştur. Bundan dolayı kendisine birkez daha teşekkür ediyor ve görevini en iyi ve sorunsuz bir şekilde yürütmesini kalben temenni ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
Gölcükspor Forması ve İzmit Pişmaniyesi Hediye Edildi
Güzel muhabbetin olduğu samimi bir hava içerisinde geçen görüşmede karşılıklı istişareler ve fikir alışverişlerinde de bulunuldu. Ayrıca Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa'ya, Gölcük İznikliler Derneği Başkanı Hasan Basri Başbay tarafından meşhur İzmit Pişmaniyesi, Yönetim Kurulu üyesi ve Gölcükspor Başkanı Av. Ahmet Şahin tarafından da Gölcükspor forması hediye edildi. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
İZNİK BELEDİYE BAŞKANI OSMAN SARGIN ZİYARET EDİLDİ
Akabinde Gölcük İznikliler Derneği aynı ekiple birlikte Bursa dönüşü, Gölcük'e dönmeden önce de İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'ı ziyaret etmeyi de ihmal etmedi.
Gölcük'te faaliyetlerini sürdüren Gölcük İznikliler Derneği, Başkan Sargın'ı makamında ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Görevlerimizdeki Başarılar Yaşamımıza Önemli Katkılar Sağlar
Başkan Sargın bu nazik ziyaretten dolayı Başkan Başbay ve Yönetimine teşekkürlerini ileterek şu sözleri dile getirdi: “İlçemizin birçok noktasında faaliyet gösteren derneklerimiz olduğu gibi, bizim için farklı bir anlam ifade eden ve her zaman ayrı bir yeri olan Gölcük'te de İznikliler Derneğimiz faaliyet göstermekte. İznik'in en güzel ve doğru şekilde tanıtılması adına önemli faaliyetler sürdürdüğünü biliyoruz. Bu anlamda Derneğimize görevlerinde başarılar diliyorum. Unutmayalım ki yürütmüş olduğumuz görevlerimizde ne kadar başarılı olursak bulunduğumuz, yaşadığımız yere de o derece faydamız ve katkımız olur” dedi.Amacımız Dayanışma ve Yardımlaşmayı Üst Seviyeye Çıkarmak
Dernek Başkanı Başbay “Öncelikle kendilerini makamında kabul ettiği için Başkan Sargına şahsım ve yönetim kurulum adına gönülden teşekkür ediyorum. Derneğimizin dönem içerisinde birçok faaliyeti oluyor ve bu faaliyetleri vatandaşlarımıza en faydalı olacak şekilde yürütmeye gayret gösteriyoruz. Amacımız toplumumuzdaki dayanışma ve yardımlaşmayı olduğundan daha üst bir seviyeye çıkarmak. Bundan sonra da bu doğrultuda da üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZNİKLİLER, DERNEĞİ, BURSA’YI, FETHETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı