Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 17:23
 
KILIÇ “İNTİBAK YASASI ÇIKACAK”
İntibak 2000 ile 2008 arasında emekliler yönelik çıkan intibak yasasını değerlendiren Türkiye Emekliler Derneği Gölcük Şube Başkanı Ali Osman Kılıç şu açıklamada bulundu başkan Kılıç; “intibak yasasının çıkması için dönemin çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Faruk Çelik tarafından çalışma yapıldı. Yapılan çalışmada 2000 ile 2008 de emekli olanlara yönelik intibak yasası çıkarılacaktı. Fakat bu yasa çıkarılmak üzereyken Meclise havale edildi. Şu anda beklenmeye alındı” dedi.
Ekonomi Haberi
KILIÇ “İNTİBAK YASASI ÇIKACAK”

Türkiye Emekliler Derneği Gölcük Şube Başkanı Ali Osman Kılıç, meclise havale edilen intibak yasası çıkacaktır,

2000 ile 2008 arasında emekliler yönelik çıkan intibak yasasını değerlendiren Türkiye Emekliler Derneği Gölcük Şube Başkanı Ali Osman Kılıç şu açıklamada bulundu başkan Kılıç; “intibak yasasının çıkması için dönemin çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Faruk Çelik tarafından çalışma yapıldı. Yapılan çalışmada 2000 ile 2008 de emekli olanlara yönelik intibak yasası çıkarılacaktı. Fakat bu yasa çıkarılmak üzereyken Meclise havale edildi. Şu anda beklenmeye alındı. Fakat genel merkezimizin her toplantısında bu intibak yasasını dile getirirken, kurumumuzun avukatları da çalışmalarını yapıyor. Yapılan çalışmalarda kurumumuzun avukatları bu yasanın çıkması için Avrupa insan hakları mahkemesine başvuruda bulundular. 

Bu intibak yasasının çıkması için genel merkezimiz aralıksız çalışmalarını devam ettiriyorlar. Bu çalışmalarla bu intibak yasası er ve ya geç kesinlikle çıkacaktır. Emeklilerimiz bunu çok iyi anlamalıdırlar. Bu intibak yasası sadece 2000 ile 2008 de emekli olanları kapsıyor. 2008 den sonra emekli olanları bu intibak yasası kapsamıyor. İntibak yasası meclise gelindi. Buradaki düzenlemelerin ardından bu yasanın çıkacağı mümkündür. Ama meçli yaptığı düzenlemede 2008 yılından sonra emekli olanları da kapsam alçaklarsa onu bilemediğimiz için gerekli bilgiyi veremem. Onu da ancak meclisten çıkacak olan kararla açıklanacaktır” dedi.

Fahri Haner  

Kaynak: Editör:
Etiketler: KILIÇ, “İNTİBAK, YASASI, ÇIKACAK”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı