Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 17:52
 
KIZILAY’DA HEDEF SICAK YEMEK DAĞITMAK
Kızılay Gölcük Şubesi değişen yönetim ardından sonra büyük gelişmeler sağladı. Öncelikle Kızılay Gölcük şubesi kendi bünyesindeki fiziki işlemleri kısa bir sure içerisinde tamamladıktan sonra yardıma muhtaç insanların yardımına başladı. Bu güne kadar 900 aileye ulaşarak gıda yardımını yaptı. Bu yardım çalışmaları devam ederken.
Yaşam Haberi
KIZILAY’DA HEDEF SICAK YEMEK DAĞITMAK

Hedefimiz sıcak yemek dağıtmak
Türk Kızılay Gölcük Şubesi Başkanı Orhan Barış; “2020 yılında yardıma muhtaç ailelerin evlerine sıcak yemek götürmek için hedefledik” dedi.
Kızılay Gölcük Şubesi değişen yönetim ardından sonra büyük gelişmeler sağladı. Öncelikle Kızılay Gölcük şubesi kendi bünyesindeki fiziki işlemleri kısa bir sure içerisinde tamamladıktan sonra yardıma muhtaç insanların yardımına başladı. Bu güne kadar 900 aileye ulaşarak gıda yardımını yaptı. Bu yardım çalışmaları devam ederken. Kızılay Gölcük şubesi bünyesinde sevgi mağazası ve aşevi yapılacağını açıklayan başkan Orhan Barış şunları dile getirdi. 
900 kişiye gıda yardımı yapıyoruz
Başkan Orhan Barış; “2020 ye doğru büyük hedeflerimiz vardır. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Kızılay Gölcük Şubesi başkanlığına geçtiğimiz bu güne kadar Gölcük Halkımızın, Kamuoyu ve resmi kurumların bizim yaptığımız çalışmalara büyük destek verdiler vermeye devam ediyorlar. Bizim bu çalışmalarımızdaki birinci hedefimiz 1000 kişiye yardım ulaştırmaktı. Fakat 1000 kişi yerine 900 kişiye ulaşarak gerekli gıda yardımını yaptık yapmaya devam ediyoruz. Yani milletimizden gelen yardımlar, yardıma muhtaç olan milletimize gidiyor. Kısacası milletin yardımı millete gidiyor. 
Malzemeler akıllı depolarda muhafaza ediliyor
Bir önemli konuda olası bir afette Kızılay Gölcük Şubesi ilk olarak sıcak yemek ve barınma ihtiyacını 2 saat içinde gideririz. Çünkü 1999 depreminde Kızılay büyük değişim yaşayarak tecrübe kazandı. Eskiden depolarda bulunan tüm malzemeler çürüyüp giderdi. Şimdi ise tüm depolar tamamen değişerek akıllı depolar. Yapıldı. Depolarda havalandırma ve iklimlendirme sistemleri yapıldı. Bundan dolayı depolarda her ne olursa olsun malzemeler bozulmadan muhafaza ediliyor. 
Sevgi mağazasını açacağız
Biz Kızılay Gölcük Şubesi olarak 2020 yılın kendimizi Gölcük halkımızın desteği ile güçlü bir şekilde hazırlıyoruz. Bu gün yardım için kapımıza gelenleri asla ve asla geri çevirmemeye gayret ediyoruz. Mutlaka bir yardımımız dokunacak bir malzememiz olacaktır. Birde en önemli olan milletimizin bize verdikleri yardımları insanlarımızı rencide etmeden ulaştırmaktır. Bizler Kızılay ekibi olarak çok dikkat ediyoruz. 2020 deki asıl önemli hedeflerimizden biri ise sevgi mağazasını ocak ayında hizmete girecek.
Sıcak yemek önemlidir
Bu mağazamızda hiç kullanılmayan giysiler getirilecek. Özellikle çocuk giysileri ağırlıklı olacak. Vatandaşımız rencide olmayacak şekilde nasıl mağazada alışveriş yapıyorsa sevgi mağazamızda aynı şekilde yepyeni yani sıfır hiç kullanılmamış giysileri kendisine veya çocuklarına alacak. Bu sevgi mağazamız ocak ayında hizmete girecek. Biz Kızılay olarak en büyük hedefimiz ise yardıma muhtaç olan ailelerimize sıcak yemek evlerine ulaştırmaktır. Bu hedefimizde yine 2020 yılı ayında gerçekleştirmeye çalışacağız. Aslında sıcak yemek olayı çok önemlidir. 
Birçok projelerimiz var.
Çünkü birçok yaşlı ve hasta insanlarımız var. Bu yaşlı ve hasta insanlarımız kendilerine bir tas sıcak yemek yapamıyorlar. İşte bizler Kızılay ekibi olarak bir aş evini yaparak bu yaşlılarımızın evlerine sıcak yemek götürmek için bir projemizi hazırladık. Hazırladığımız bu proje ile Gölcük Halkımız ve Gölcük Belediye Başkanımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Halkımıza bu projeyi destekliyor. Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer'de destek vereceğini açıkladı. Buna benzer birçok projelerimiz var. Yapmış olduğumuz bu projeleri sırasıyla uygulamaya çalışacağız” dedi. 
Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIZILAY’DA, HEDEF, SICAK, YEMEK, DAĞITMAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı