yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
14 Ekim 2017 - Cumartesi 09:54
 
KIZILAY İDLİB DE İNSANİ YARDIM ÖNLEMLERİNİ ALDI
İdlib’teki krizin başından bu yana insani yardımlarını kesintisiz sürdüren Kızılay, farklı senaryolara karşı tüm önlemlerini kapasite artırarak aldı.
- Haberi
KIZILAY İDLİB DE İNSANİ YARDIM ÖNLEMLERİNİ ALDI

Kızılay, Türkiye’nin İdlib operasyonuna karşı insani yardım anlamında bölgede her türlü önlemi kapasite artırarak aldı. Krizin başından bu yana insani yardımlarını kesintisiz sürdüren Kızılay, başta BM olmak üzere uluslararası insani yardımların bu bölgeye sevki ve dağıtımı ile ilgili sınır ötesi gümrük ve lojistik desteğe de devam ediyor. Kızılay, bölgenin tam anlamıyla terör unsurlarından arındırılması akabinde de sosyal hayatın normalleştirilmesine yönelik çok boyutlu insanı hizmetlerin verilmesine de destek olacak. Ayrıca tüm bu çalışmaların yanı sıra olabilecek düzensiz nüfus hareketlerine yönelik olarak AFAD ile koordineli müdahale planları da oluşturuldu.

 

Kamp ve yetimhanelerde lojistik hazırlıklar tamam

 

Kızılay, Türkiye sınırı dışında İdlip’te 5 kamp, 12 yetimhaneye destek veriyor, yetimhanelerde, anne ve babasını kaybeden 9 binin üzerinde çocuk barınıyor. Yetimhanelerde barınan çocukların ise her türlü türlü iaşeleri ile eğitimlerini de Kızılay karşılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIZILAY, İDLİB, DE, İNSANİ, YARDIM, ÖNLEMLERİNİ, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı