Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 18:03
 
KADINLAR İÇİN EŞİTLİK BİRİMİ KURULACAK
Gölcük Belediyesi Haziran Ayı Meclis toplantısı, bugün Meclis toplantı salonunda, Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer Başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis üyelerinin tam kadro katıldığı Haziran Ayı toplantısında, meclis üyeleri 3 önemli kararı oy birliği ile aldı. CHP Grubu adına Özgür Yılmaz ve Pınar Naak imzalı bir önerge verildi. Gölcük Belediyesi'nde bir "Eşitlik Birimi" kurulması oldu. Bu önerge, önce 7. madde olarak Meclis üyelerinin oy birliği ile gündeme alındı, daha sonra okunan gerekçeler ile Eşitlik Birimi kurulması, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.
Gölcük Haberi
KADINLAR İÇİN EŞİTLİK  BİRİMİ KURULACAK

BAŞKAN YARDIMCILARININ MAAŞLARI NETLEŞTİ
Gölcük Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer Başkanlığında gerçekleştirilirken, meclis üç önemli karar aldı. Bunlardan birinci, Meclis Üyesi olan Belediye Başkan Yardımcıları Fikret Ormancıoğlu ve Şevket Kaba'nın aylık maaşları belli oldu. Brüt 8 Bin 200 olarak belirlenen maaş tutarından kesintiler çıktıktan sonra, Ormancıoğlu ve Kaba, yaklaşık 7 Bin 500'er Lira aylık maaş alacaklar. Bu maaş tutarının belirlenmesi, meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

İHSANİYE'YE YAŞLILAR İÇİN HOBİ BAHÇELERİ
Gölcük Belediyesi'nin Haziran Ayı Gündeminin 6. maddesi ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, İhsaniye'de 817 Parsel 11 Nolu parsel üzerine yapılması planlann ve yaşlı vatandaşların kullanılmasına yönelik, "Yaşlı İnsanlar İçin Hobi Bahçeleri" isteği üzerine, İhsaniye'deki bu alan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne, meclis üyelerinin oy birliği ile devredildi. Büyükşehir Belediysi, yeri teslim aldıktan sonra en kısa zamanda Yaşlı insanlar için, Hobi Bahçelerini yapmaya başlayacak. Bu Hobi evlerinden Kocaeli genelinde toplam 3 tane bulunurken, 4'üncüsü İhsaniye'de yapılacak.   
CHP'NİN ÖNERİSİ İLE EŞİTLİK BİRİMİ KURACAK
Haziran Ayı Meclis toplantısı öncesinde, Meclis Divanına CHP Grubu adına Özgür Yılmaz ve Pınar Naak imzalı bir önerge verildi. Bu önerge, Gölcük Belediyesi'nde bir "Eşitlik Birimi" kurulması oldu. Bu önerge, önce 7. madde olarak Meclis üyelerinin oy birliği ile gündeme alındı, daha sonra okunan gerekçeler ile Eşitlik Birimi kurulması, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.
CHP'NİN BELEDİYEDEN İSTEKLERİ VAR
Haziran ayı meclis toplantısının sonunda, CHP Grubu adına Meclis Üyesi Özgür Yılmaz, 10 maddelik dilek ve temennilerini Meclis üyeleri ile paylaştı. Yılmaz'ın dlek ve temenniler bölümünde, Gölcük Belediyesi'nden yapılmasına ilşkin önerileri özetle şöyle oldu: "Başıboş Sokak Köpekleri, zamanında toplanmayan çöpler, biçilmeyen yabani otlar, şehir içi trafik park sorunu, haşaratlara karşı ilaçlama, Suriyelilerin sosyal yapıya verdiği sorunlar, parklardaki aydınlatma ve güvenlik sorunları, sahil kenarlarının kirliliği, engelliler için yol çizgi ve rampaların yapılması ve asansörlerin temini, bozuk yaya kaldırımları on tamiratı, dere yataklarının ilaçlanması" 
Haziran ayı meclis toplantısı, Temmuz ayı toplantısının 2 Temmuz Salı günü saat 14.30 da yapılmasına karar alınmasıyla son buldu

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADINLAR, İÇİN, EŞİTLİK, , BİRİMİ, KURULACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı