yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 17:40
 
KAMAN “BU GÜVEN TAZELEME KONGRESİDİR”
İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, il binasında gerçekleştirdiği haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemini değerlendirdi. İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman haftalık basın açıklamasında Nevzat Doğan’a göndermelerde bulundu. Kaman, “İzmit Belediyesi’nin muhtarlara düzenlemiş olduğu yurtdışı gezisini, Nevzat Doğan muhtarların gezisini cebinden karşılıyorsa hiçbir şey demiyoruz. 89 tane muhtar götürülüyor. Esnafın kan ağladığı döviz kurlarının yükseldiği bir zamanda tasarrufu unutup muhtarları gezdirmenin maksadı nedir?” ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi
KAMAN “BU GÜVEN TAZELEME KONGRESİDİR”

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, il binasında gerçekleştirdiği haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemini değerlendirdi.

KİMSEYİ ZORLA İMAM YAPAMAZSINIZ
LGS sınavında ortaöğretim öğrencilerinin açıkta kalmasını değerlendiren Kaman, "Ortaöğretim öğrencilerinin İmam Hatip Liseleri’ne veya meslek liselerine yönlendirmek isteniyor. Türk milleti çocuğunu zorla bir okula yönlendirmesine karşı çıkmalıyız. Hükümetin yaptığı, başörtüsü yasağındaki zorlamanın bir diğer benzeridir. Bu hükümet gelemeden önce başörtüsü yasaklanıyordu. Kimsenin çocuğunu imam yapmaya zorlamasınlar, isteyen zaten imam olur. Kimse din adına eğitimi heba etmemeli" dedi.

BU GÜVEN TAZELEME KONGRESİDİR
12 Ağustos Ankara Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda büyük kongrenin yapılacağını da söyleyen Kaman, “Koltuktan ayrılmama sevdasına ibretlik bir olaydır. Genel Başkanımız Meral Akşener, beklentinin altında oy alınması nedeniyle güven tazeleme kongresi düzenlenmesini uygun gördü. Bu kongre güven tazeleme kongresidir. Genel başkanımız, genel merkezde çalışmak istediği ekipleri yeniden organize edecektir. 10 Ağustos Cuma günü kongre öncesinde il başkanları ile birlikte Ankara’da toplantı yapacağız” şeklinde konuştu.
KABULLENEMİYORUZ 
Kaman açıklamasının devamında İzmit Belediyesi’nin muhtarlara yönelik gezisini eleştirerek, “İzmit Belediyesi’nin muhtarlara düzenlemiş olduğu yurtdışı gezisini, Nevzat Doğan muhtarların gezisini cebinden karşılıyorsa hiçbir şey demiyoruz. 89 tane muhtar götürülüyor. Esnafın kan ağladığı döviz kurlarının yükseldiği bir zamanda tasarrufu unutup muhtarları gezdirmenin maksadı nedir? Sayın muhtarlarımıza da soruyoruz; “Devletin parasıyla gezmek dini açıdan caiz midir?” Eğer bu sorulara cevap verebiliyorsanız gidin. Kriz ortasında Yunan turizmine katkıyı kabullenemiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAMAN, “BU, GÜVEN, TAZELEME, KONGRESİDİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı