Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 18:41
 
KANSERDEN ÖLEN İLKAY ÖĞRETMENİN ADI YAŞATILACAK
Gölcük Turgut Özal ilköğretim okulunda görev yapan öğretmen İlkay Özkul Kazankaya 16 Ekim 2018 de yakalandığı hastalığı yenilerek yaşamını yetirdi. Öğretmenin ismi okulda yaşatmak için anasınıfı yaptılar.
Yaşam Haberi
KANSERDEN ÖLEN İLKAY  ÖĞRETMENİN ADI YAŞATILACAK

Gölcük Turgut Özal ilköğretim okulunda öğretmen olarak görev yapan İlkay Özkul Kazankaya geçtiğimiz Ekim ayın 16 sında yakalandığı hastalığa yenik düşerek yaşamını yitirdi. Okulda ismini yaşatmak için okul yönetimi eşi İlter Kazankaya oğlu Berker Kazankaya, Hüray Özkul ile birlikte okulda öğretmen anısına sınıf yapım çalışmalarına başladılar. İsteklerini İstanbul bir firma ile görüşerek ve firma bu istekleri projen haline getirdiler. Projeyi tamamlayarak 15 gün içerisinde öğretmen anısına sınıfı tamamladılar. Sınıfta Akıl oyunları, Drama Resim, Müzik, Kütüphane oluşturdular. Okul programına alınan sınıf program dahilinde dönüşümlü bir şekilde eğitim verilecek. 

Tamamlanan sınıf okul tarafından açılış programı düzenlendi. Düzenlenen açılışa Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Gölcük Turgut Özal Okul Müdürü Nail Ekiz, ölen öğretmenin eşi İlter Kazankaya, okul öğretmenleri ile veliler katılım sağladılar. Açılış öncesi kısa açıklama yapan Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu; “İlkay Öğretmenimizin isminin burada yaşatılması için örnek bir çaba gösterilmiştir. İnanıyorum ki öğretmenimiz için güzel bir hayır oldu. Burada emeği geçen her kese teşekkür ederim.

Okul müdürü Nail Ekiz; “okulumuzun başarılı öğretmenlerimizden İlkay Özkaya geçtiğimiz ekim ayında kayıp ettik. Öğretmenimizin adının yaşatılması için eşi İlter Kazankaya başta olmak üzere öğretmenimizin anısına sınıf yapmasında büyük katkı sağladı. Bu katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederek okulumuz tarafından hazırlanan plaketi Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyun tarafından verilmesini istiyoruz. bu konuşmaların ardından ilçe milli eğitim müdürü tarafından plaket takdimi yapıldı. Ardından sınıf açılışı gerçekleşti. Açılışta davetliler sınıfı gezerek öğrencilerle kitap okudular. Satranç oynadılar ve müzik dinlediler.

Fahri Haner       

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KANSERDEN, ÖLEN, İLKAY, , ÖĞRETMENİN, ADI, YAŞATILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı